Dosyayı silmeden virüsü temizleyen virüs programı?

Donanım iyi güzel de, üzerine yazılım yüklenmedikçe işe yaramıyor! Bilgisayarlarımızın ayrılmaz parçası işletim sistemi ve uygulamalar hakkında konuları burada konuşabilirsiniz.

Forum Yöneticileri: Bogachan Turk, DolmaX

Dosyayı silmeden virüsü temizleyen virüs programı?

MesajGönderen: GreldoR » 14 Oca 2007, 12:28

Selamlar

Eskiden F-prot, F-secure gibi programlar vardı bilirsiniz, bunlar dosyayı silmeden içindeki virüsleri silebiliyordu. Şimdiki virüs programları kökten dosyayı siliyor. Dosyayı silmeyen virüs programı varmı?
Kullanıcı simgesi
GreldoR

MesajGönderen: Ahmet_ISSIN » 14 Oca 2007, 14:18

eskiden virüsler muhtemelen daha az agresifti ve dosyaya şimdiki kadar bulaşamadıkları için dosya kurtarılabiliyordu.
ve ayrıca eskiden virüsü temizledim demesine rağmen bilgisayar düzgün çalışmamaya başlar ve format atmak zorunda bile kalırdık.

hemen her virus programı önce dosyayı kurtarabilmeyi dener ama virüsü dosyanın içinden dosyanın işlevselliği korunarak bu kısımı çıkaramıyorsa dosyayı silmeyi önerir. muhtemelen artık virus programlarında dosyanın işlevselliğinin korunacağını algılama özelliği gelişti ve silmeyi öneriyor. ya da virusler daha agresifleşti kanser gibi dosyayı sarıyor ve kesip atmak gerekiyor.
Image
Kullanıcı simgesi
Ahmet_ISSIN

MesajGönderen: mfeyzifar » 14 Oca 2007, 15:00

benim de hatirladigim kadariyla silmeden temizlenen dosyalar bi daha calismazdi =)
Ministry of Transport, Maritime Affairs and Communications / Directorate General of Infrastructure Investments | 2010 -
---
METU Dept. of Geological Engineering | 2003-2009 |
METU Dept. of Earthquake Studies / Active Tectonics | 2009-2012 |
METU Dept. of Industrial Engineering / Engineering Management | 2012-2013 |
---
Kullanıcı simgesi
mfeyzifar

MesajGönderen: Fade to Black » 14 Oca 2007, 17:38

bu konuda en iyisinin mcaffe olduğunu duydum ama %100 bütün virüsleri silmeden temizlemek mümkün değil.
Kullanıcı simgesi
Fade to Black

MesajGönderen: Junkie1027a » 14 Oca 2007, 18:27

eskiden dos win9X dönemlerinden kalma viruslerin çoğu dosyaya veya mbr ye entegre ediyordu kendisini, dosyanın boyutu artıyordu. artık neredeyse bütün virusler kendi dosyalarını yaratıyorlar yani var olan bir dosyaya bulaşmıyorlar, o yüzden de virusu temizlemek diye birşey mümkün değil dosyanın kendisinin silinmesi gerekiyor.
Junkie1027a

MesajGönderen: GreldoR » 14 Oca 2007, 21:01

Ozaman Avastla devam, bazı virüs programları kendisi virüs gibi ağırlık yapıyor bilgisayara özellikle norton. Avast çok hafif geliyor ve etkili, bana göre...
Kullanıcı simgesi
GreldoR

MesajGönderen: Nucleex » 14 Oca 2007, 22:08

Kaspersky AV ve Active Virus Shield hidrag, parite virüslerini dosyayı silmeden temizliyor, tek test ettiğim bu virüsler
Nucleex

Geri dön: Yazılım Dünyasından Gelişmeler - Haberler

Kimler sitede?

Bu forumu gezmekte olan kullanıcılar: Üye yok ve 3 konuk