Internet explorer çalışmıyor

Donanım iyi güzel de, üzerine yazılım yüklenmedikçe işe yaramıyor! Bilgisayarlarımızın ayrılmaz parçası işletim sistemi ve uygulamalar hakkında konuları burada konuşabilirsiniz.

Forum Yöneticileri: Bogachan Turk, DolmaX

Internet explorer çalışmıyor

MesajGönderen: rahmet2 » 20 Şub 2006, 21:38

s.a
arkadaşlar... bir yardım ederseniz sevinirim...

iki gündür internete giremiyorum. her ne zaman internet explorer e tıklayarak açmak istesem, İEXPLORER.EXE calışmıyor gibi küçük bir ileti alıyorum ( yanında acayip acayip sayılarla karışık yazılar veriyor. zannedersem problem için ama anlıyamıyorum...

şu an mozilla firefox u kurarak ancak girebildim...

yardım ederseniz çok sevinirim.. zira halledilemeyen hususlarda bizim gibi anlamayanların tek çözümü format çekmek. onada içim hiç sıcak bakmıyor..

yardım edecek olan kardeşlere şimdiden müteşekkirim...
rahmet2

MesajGönderen: hillbilly » 20 Şub 2006, 21:57

Windows'a entegre olan iexplorer , şu an sizde olduğu gibi kalıcı hasar gördüğünde, zaten en iyi çözüm format atmaktır :) Kolay gelsin şimdiden.
Huzur İçinde Yat Reha.
Kullanıcı simgesi
hillbilly

MesajGönderen: rahmet2 » 21 Şub 2006, 00:57

çözüm üretmek için bu kadar zahmet etmene gerek yoktu arkadaşım.. :cry: yinede teşekkür ederim... fakat bence o kadar büyük bir problem yok.. çünkü:

int explorer i açmak istediğimde önce popup varmışcasına, bir sayfa bloke edildiğinde gelen ses geliyor ve engelliyor.. msn sayfamdan direk e-mail sayfasına geçmek istediğimde güvenli değil iletisi geldi o esnada iki üç sefer sordu. aceleye gelerek okey e de tıkladım hayırada.. işte ondan sonra ne olduysa oldu.. acaba google, yada antivirus programım tarafından istemeyerek de olsa bloke etmiş olma ihtimalim var mı?

yoksa hala FORMAT MI? :D :)
rahmet2

MesajGönderen: MilesTeg » 21 Şub 2006, 13:27

Eğer exe hatası veriyorsa bloklamakla alakalı değildir. Bence de format kesin çözüm olur. Elbette önce yedekleri almayı unutmadan :wink:

Yeni kurulan sistemin güvenli olduğundan emin ol. Yani kurulumun hemen ardından, internet bağlantını yapmadan önce virüs ve spy programlarını kur ve ondan sonra güncellemeler için internet bağlantını yap. SP2 kurmanı da tavsiye ederim. Bazı arkadaşlar sorun yaşasalar da SP2 içeriği güvenlikle ilgili büyük değişiklikler getirdi. Bu sistemdeki sorun da güvenlikteki boşluk yüzünden zararlı yazılımların sistem dosyalarını bozması gibi görünüyor.

Kolay gelsin.
Sokma akıl kırk adım gider - Anonim.
"direkt olarak" yerine "doğrudan"
Rabbime sordum, "akıllı ol" dedi!
Kullanıcı simgesi
MilesTeg
Forum Yöneticisi

MesajGönderen: rahmet2 » 21 Şub 2006, 14:07

teşekkür ediyorum arkadaşım... herhalde format gibi gözüküyor evet.. :( çünkü system klasöründe explorer.dll yok ve iki .dll daha eksik ama ne olduğunu bilmiyorum..

zannedersem internet explorer açıkken mozilla firefox u kurmamdan kaynaklandı..zira ikisinin uyuşmadığı söyleniyor..
tek ihtimalim var..

iexplorer 6 yı tekrar baştan format çekmeden onarım şeklinde kurmak (mozillayı sildikten sonra).. o da olmazsa toptan temizlik.. format. teşekkür ediyorum..
rahmet2

MesajGönderen: MilesTeg » 21 Şub 2006, 14:16

Rica ederiz, kolay gelsin :)
Kullanıcı simgesi
MilesTeg
Forum Yöneticisi

MesajGönderen: semo_86 » 21 Şub 2006, 14:32

ya konuyla alaksiz olcak ama yeni konu acmiyim dedim. ben bu ie 7den nasil kurtulurum? indirdim kurdum ama hic begenmedim ie 6 yi geri yuklemek istiyorum fakat sisteminizde ie nin yeni surumu var diyo olmuyo yani.
Image
Kullanıcı simgesi
semo_86

MesajGönderen: MilesTeg » 21 Şub 2006, 22:28

Sanırım yazılım kısmına taşımam daha iyi olacak bu konuyu. Orada daha çabuk cevap alınabilir :wink:
Kullanıcı simgesi
MilesTeg
Forum Yöneticisi

MesajGönderen: mrtzdmr » 21 Şub 2006, 23:06

bende ie ve firefox ikisi birlikte gayet düzgün çalışıyor. bence salla ie yi firefoxa devam et formattanda kurtulmuş olursun :lol:
HP nx7010 du392a
Kullanıcı simgesi
mrtzdmr

MesajGönderen: rahmet2 » 22 Şub 2006, 01:16

Aslında iexplorerin yüzüne bile bakmayacağım.. ama gerek antivirus programım gerekse diğer direk bir tuşlama ile internet sayfasına geçişler iexplorer üzerinden olunca problem oluyor.. mesela bugün antivirus programım engellediği, ama yok etmek için siteye bağlamamı şart koştuğu bir acayip :shock: virus yakalamış özel çözüm linki atıyor. tıklayınca iexplorere geçiyor ve açılmıyor.. onun için mecburum abi. napayım. bu ara kur cd si olmadan bilgisayarın kendi içinden ana hard diske format atma imkaniyyetinden bahsedildi.. bu doğru mu?

doğruysa detaylı bilgi alacağım bir yardım türü var mı? mesela word da yazılmış bir bilgi gibi..

bundan başka yazıp kafanızıda ağrıtmayacağım.. :D gerçi damdan düşenin halinden damdan düşen anlarmış.. ama düşmeyen kardeşleride fazla yormayacağım.
rahmet2

MesajGönderen: ersinsin » 22 Şub 2006, 02:43

microsoftun sitesinden internet explorer installer ı indirip explorerı yeniden kurmayı denedin mi? büyük ihtimalle sorununu çözer.

adreside bu;

http://www.microsoft.com/downloads/deta ... layLang=en
UE7 kulübü üyesi
Kullanıcı simgesi
ersinsin

MesajGönderen: DolmaX » 22 Şub 2006, 09:14

Format'ı çözüm gibi sunan arkadaşları kınıyorum. :P

İşletim sistemi komponentlerini kendiniz kurup kaldırabilirsiniz. Yapmanız gereken, Add/Remove Programs menüsünde solda bulunan Windows Components kısmına tıklamak. Yeni gelen menüde göreceğiniz; Internet Explorer, Outlook Express, Windows Messenger, MSN Explorer gibi gereksiz yazılımları, yanlarında bulunan tik işaretini kaldırarak, bilgisayarınızdan unistall edebilirsiniz. Daha sonra isterseniz, aynı yolu takip ederek, tekrar kurmanız da mümkündür.

Madem sıkıntılar yaşıyorsunuz, bence yeni birşeyler deneme vakti gelmiş demektir.

Internet Explorer yerine FireFox veya Opera
Outlook ve Outlook Express yerine Thunderbird
Messenger'ların yerine Trillian
Microcort Office yerine OpenOffice veya Easy Office'e geçmenizi öneririm.
Bu meretin zeytinyağlısı güzel olur!
Ümit Usta -1996 Mart
Kullanıcı simgesi
DolmaX
DarkHardware

re

MesajGönderen: Kitty » 22 Şub 2006, 10:40

Thunderbird dışındakileri uzun zamandır kullanıyorum.. Bende tavsiye ederim..Özellikle Open Office, şimdiye kadar Ms Ofisi çoktan silip süpürmesi lazımdı ama.. :?
Thunderbird indirip deneyim bakalım..Nasılmış..
Volkan Koç
Image
Kitty

MesajGönderen: vlad » 22 Şub 2006, 12:22

gmail'i thunderbird ile kullanamıyoruz değil mi?
You talkin' to me?
Kullanıcı simgesi
vlad

MesajGönderen: DolmaX » 22 Şub 2006, 14:30

Thunderbird'in haberleşme yapısı açısından outlook'dan bir farkı yoktur. Yani kullanabilirsiniz.
Bu meretin zeytinyağlısı güzel olur!
Ümit Usta -1996 Mart
Kullanıcı simgesi
DolmaX
DarkHardware

Geri dön: Yazılım Dünyasından Gelişmeler - Haberler

Kimler sitede?

Bu forumu gezmekte olan kullanıcılar: Üye yok ve 3 konuk