Macbook icin bluetooth mouse tavsiyeleri

Apple ürünleri üzerine özel bir forum alanı. Şu anda deneme yayınındadır, forum adı, yöneticileri vs. kısa süre içinde belirlenecektir.

Macbook icin bluetooth mouse tavsiyeleri

MesajGönderen: kronus » 14 Şub 2013, 00:51

Merhaba.

Yeni macbook kullanicisi olarak (teknik olarak su an kullanmiyorum, serviste =) ) bir mouse arayisina girdim. Bir tane Logitech nano mouse'lardan vardi elimde, onu kullaniyorum ama ozellikle scroll olayinda touchpad den mouse a gecince bir kafa karisikligi oluyor. Ayrica 2 USB port'u var aletin, birini mouse icin ayirmaya gonlum el vermiyor.

Apple Magic Mouse'u denedim ve nefret ettim. Ele oturmuyor ve kullanissiz geldi. Touchpad cok daha rahat bana gore. Ama ufak tefek cizim vs. islerim var, bir mouse a da ihtiyacim var. Bluetooth mouse olmasi onemli.

Gozumu Microsoft'un Sculpt Touch Mouse'una diktim. Cok hos gozukuyor, yorumlari da fena degil. Mac uyumluymus ayni zamanda. Bunu yakin zamanda almayi dusunuyorum.

Gonlum Razer Orochi'de biraz aslinda, ama batarya suresi dusuk ve pahali. O yuzden simdilik eledim onu.

Bunun disinda baska bluetooth mouse tavsiyesi olan var mi?
PSN : cagdas012
Kullanıcı simgesi
kronus

Ynt: Macbook icin bluetooth mouse tavsiyeleri

MesajGönderen: errapps » 14 Şub 2013, 01:10

Teknoji mazalarina bakmanda fayda var
Kullanıcı simgesi
errapps

MesajGönderen: NeRu » 14 Şub 2013, 08:48

Piyasada çok fazla bluetooth fare yok. Ben hem pc de hem de macte kullanabilmek için Logitech m555b modelini almıştım. Hem kullanım hem de pil ömrü olarak gayet başarılı buluyorum. 75-80 gün gidiyor pili.
escape from life
http://bcinarli.com
Kullanıcı simgesi
NeRu

MesajGönderen: kronus » 15 Şub 2013, 14:06

Bugun Microsoft Sculpt mouse siparisi verdim. Vatan'da %25 indirim var, 83 liraya alinir gibi geldi. Bakalim, mouse gelince yorum yaparim.
Kullanıcı simgesi
kronus

MesajGönderen: Ozan Baseski » 05 Mar 2013, 14:45

Nasıl beğendiniz mi gelen ürünü? Belki ben de Air için bir BT mouse alabilirim. O yüzden tavsiye ve deneyimler varsa burada paylaşalım.
15" Macbook Pro Late 2013(MAC OS 10.10) - iPhone 6 64GB - iPad 2 16 GB WIFI (iOS 8.1)
Çakma Steambox- Core i5 4690K, Asrock H87 Pro, 2x4GB Corsair DDR3 1600, 120GB Samsung Evo SSD, 256GB Sandisk Ultra Plus, 4GB Asus GTX970 Strix, Corsair Carbide 200R-550Watt

Image
Kullanıcı simgesi
Ozan Baseski
Forum Yöneticisi

MesajGönderen: kronus » 05 Mar 2013, 18:27

Hemen yazayim dusuncelerimi.

Bende soyle bir sorun oldu; mouse'la evimdeki wireless router cakisti :) Baglanti mouse u kullanirken berbat oluyordu, mouse'da da anlamsiz bir takilmalar. Sonradan anladim olayi. Ikisi de 2.4 GHz bantta calisiyor, Router'i 5GHz e cekince kendine geldi.

Basta biraz garip geldi, ama alistim birkac saatte mouse'a. Ama yine de denemeden almanizi tavsiye etmiyorum. Magic Mouse'dan cok daha kullanisli bana gore, ama mouse'da touch olayi pek gerekli degil.
Bu touch kismini kullanirken sanki scroll wheel varmis gibi feedback yapiyor. Mouse titriyor yani hafiften ve ses geliyor. Ne kadar kaydirdiginizi anlayabiliyorsunuz oradan.
Kullanıcı simgesi
kronus

MesajGönderen: Ozan Baseski » 05 Mar 2013, 20:21

Macbook Air ile Word-Excel ve Autocad'i ağırlıklı olarak kullanmaktayım. Word-Excel için touchpad de iş görse de Autocad'de sağlam bir mouse gibisi yok. 2 tane usb kapısından birini harcamak da pek işime gelmiyor aynen sizin gibi zira bir diğerine de çoğu durumda dışarıda kullandığım için mecburen internet bağlantısı için modem takıyorum. Eğer kaliteli ve kullanışlı bir bluetooth mouse bulursam deneyip almak isterim şahsen.
15" Macbook Pro Late 2013(MAC OS 10.10) - iPhone 6 64GB - iPad 2 16 GB WIFI (iOS 8.1)
Çakma Steambox- Core i5 4690K, Asrock H87 Pro, 2x4GB Corsair DDR3 1600, 120GB Samsung Evo SSD, 256GB Sandisk Ultra Plus, 4GB Asus GTX970 Strix, Corsair Carbide 200R-550Watt

Image
Kullanıcı simgesi
Ozan Baseski
Forum Yöneticisi

MesajGönderen: gumush » 19 Mar 2013, 19:42

Kisisel farkliliklar olabilir ama kisisel fikrim onceden kullandigim microsoft bluetooth notebook 5000 serisi mouse'umun scroll ozelligi magic mouse'un kinden daha hassas ve kullanisliydi.
gumush

MesajGönderen: Skylake » 24 May 2013, 09:27

Ben Asus'un BX700 modelini kullanıyorum. Lazerli ve 1200 dpi çözünürlüğe sahip. Piyasada 30-40 TL civarı bulunabiliyor. Belirli bir süre aktif olarak kullanılmadığı zaman güç tasarrufu adına kendini kapatıyor ve kendine gelmesi 5-6 saniyeyi bulabiliyor. Wireless arabirimi ile çalışan kablosuz mouse kullanıcıları bu durumu yadırgayabilir. Bunun dışında genel olarak memnunum.
Kullanıcı simgesi
Skylake

Geri dön: Elma Bahçesi - Apple

Kimler sitede?

Bu forumu gezmekte olan kullanıcılar: GreldoR ve 3 konuk