Creative Inspire 6.1'ü Samsung LCD TV'ye Nasıl bağlarım?

Bilgisayarınızda yaşadığınız sorunları anlatın ve çözüm arayın! Diğer kullanıcıların deneyimlerinden yararlanın.

Forum Yöneticileri: MilesTeg, Arcolion

Creative Inspire 6.1'ü Samsung LCD TV'ye Nasıl bağlarım?

MesajGönderen: Ufkabakan » 29 Ağs 2007, 01:00

Merhaba arkadaşlar,
Elimde baya yıpranmış bir Creative Inspire 6.1 6600 ses sistemi var bunu ablamın evdeki Samsung 32" LCD/Plazma neyse ona bağlamak istiyorum.

Bilgisayar donanımı hakkında epey bilgim olsada sesten hiç anlamıyorum, iki aletin giriş çıkışlarına vede kablolara bakıyorum bir birne uyan yok :D
6.1 de 3 tane bilgisayar için düşünülmüş ses girişi var ama Samsung TVmizdeki Ses çıkışları böyle değil, daha farlı bir kablo girişine sahip. Samsung TV'nin arkasın da çok sayıda çıkış ve giriş var ama dediğim gibi Inspire 6600 ile uyumlu bir giriş göremedim. Tahminen TV ile ses sisteminin arasına Amfi gibi bir çihaz koymamız gerekecek yada kabloları dönüştüren bir apart var mıdır? Konu hakkındaki cahilliğimi mazur görün.

Bilgi veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
"Her şeye rağmen Dünya dönüyor!"
Galileo

İsmim konusunda bir karışıklık olduğunu düşünüyorsan TIKLA.
Kullanıcı simgesi
Ufkabakan

Ynt: Creative Inspire 6.1'ü Samsung LCD TV'ye Nasıl bağlarım

MesajGönderen: The 5th Horseman » 29 Ağs 2007, 03:21

araya amfi koyman gerekir. dvd yoksa sadece tv ise al iki tane ayraç. birbirine tak böylece tek giriş ve 3 çıkışlı bi aparatın olcak. önleri tek kalan ilk ayraça, sub ve arkları 2. ayraça tak. ben bi ara böyle kullanmıştım gayet de güzel olmuştu stereo için. nasıl fikir? :lol:
The 5th Horseman

MesajGönderen: rehaguner » 29 Ağs 2007, 05:36

6.1 ya da 5.1 değil de stereo dinlemek yetecekse, 5th horseman'in tavsiyesi uygun. iki tarafı birbirine bağlayan aparatlar illa ki vardır elektronikçilerde.
ama 5.1 bağlamak isterseniz dvd player gibi 5.1desteği olan bir alet gerekecektir. lcd tv'nin 5.1 desteği varsa zaten var olan kablolarla halledilir. kullanma klavuzunu incelemenizi tavsiye ederim.
Intel Q9450 , Foxconn P45A, 4 Gb. DDR2-800 , Sapphire HD5850 , Team 120 GB SSD, Samsung F3 1 Tb. , High Power Absolute Power 550W Psu, Samsung SyncMaster 226BW, Logitech G9-X, Powercom Black Knight 600VA Ups
Kullanıcı simgesi
rehaguner

MesajGönderen: Ufkabakan » 29 Ağs 2007, 11:03

Ben en iyisi resimlerini çekeyim giriş yerlerinin birazdaha el kitapçığına bakayım, sonra buraya daha ayrıntılı sorunu yazayım.
"Her şeye rağmen Dünya dönüyor!"
Galileo

İsmim konusunda bir karışıklık olduğunu düşünüyorsan TIKLA.
Kullanıcı simgesi
Ufkabakan

MesajGönderen: Ufkabakan » 30 Ağs 2007, 02:24

Bunlar lazımış sanırım...

Image

Image
Kullanıcı simgesi
Ufkabakan

MesajGönderen: The 5th Horseman » 30 Ağs 2007, 20:03

yeşil sadece front channel olduğu için bu şekilde bağlanırsa sadece ön sağ ve sol hoparlörden ses gelmesi lazım. siyah rear, turuncu da center/sub. bu kabloyu temin edip bi de yanında 2 tane 2'ye ayraç alırsan olur.

TV_______ birbirine takılı iki ayraç ========= yeşil, siyah ve turuncu in'ler ( her çizgi bi kabloyu simgeliyor. :) )
The 5th Horseman

Geri dön: Bilgisayar Sorunları ve Çözümleri

Kimler sitede?

Bu forumu gezmekte olan kullanıcılar: Üye yok ve 7 konuk