Elektronik Malzeme Satıcıları ve Eleman Fiyatları

PC ile otomasyon projeleri gerçekleştirmek için biraraya gelmiş kullanıcılarımıza özel bir forum

Elektronik Malzeme Satıcıları ve Eleman Fiyatları

MesajGönderen: YaRiLeTkEn » 21 Mar 2004, 12:17

Malzemeler, yaklaşık fiyatları, satıcı adresleri. Büyük firmaların Türkiye distribütörleri, eleman muadilleri vb. konular bu başlık altına eklenebilir.
“Few can foresee whither their road will lead them, till they come to its end.”, J.R.R. Tolkien
"Cahille girme münakaşaya. Ya sinirini zıplatır tavana! Ya da yazık olur adabına.", Mevlana Celaleddin Rumi
Kullanıcı simgesi
YaRiLeTkEn
Emekli Yönetici

MesajGönderen: x86 » 16 May 2004, 01:49

:idea: Istanbulda oturanlar icin:

Elektronik malzemeler ve gerekli aletleri Karakoy Selanik Pasajinda alt katta hemen soldaki dukkanda Mustafa Bey'den uygun fiyatlara temin edebilirsiniz.Genellikle musterileri ogrenciler oldugundan, ufak tefek indirim de yapiyorlar.

Robotik uygulamalar icin mekanik parcalar, LCD paneller , microchipler ve connector ler icin, Selanik pasajinin oldugu taraftan alt gecitten vapur iskelesinin oldugu tarafa gecin, dumduz devam ederek binanin icinden gecin (matrix hesabi 8) ) karsiniza buyuk bir han cikacak, giriste soldaki dukkanda aradiginiz microchip'i buyuk ihtimal bulursunuz.Han'in icinde sagdan 2. dukkan ise connector cenneti bi yerdir. Bu Han'in bitisiginde kucuk bir han daha var, burda ise Step Motorlar'dan LCD panellere hatta Osiloskop ve frekans jeneratorlerine kadar genis bir urun yelpazesi mevcut. Eger robotik uygulamalar icin mekanik parcalar ariyorsaniz, giristen sonra merdivenleri cikin duz devam edin, solda (sanirim sol tarafa gecmisti en son) eski kaset ve cd player larin mekanik aksamlarini ve floppy 'lerin step motorlarini satan bi yer var.Biraz pahalliya satiyor ama henuz ben baska yer bulamadim.
Kullanıcı simgesi
x86

MesajGönderen: disq » 07 Tem 2004, 17:34

İstanbul için yine:

molex ve mini-molex konnektörleri tek bir yerde bulabildim, selanik pasajı'nda. zemin kat no 18'deki özcan elektronik'de dişi mini molex uçları ve plastikleri var. uçların tanesi 50 bin lira (100 tanesi 5 milyon tutuyor) ve plastiklerin 40'lı "öbeği" 1 milyon. ısı ile daralan "makara" da boy boy var aynı dükkanda, metresi 1-2 milyon gibiydi. siyah dışındaki renkler bile var -- rulo ile almanız kaydı ile. rulosu ne kadardır ya da kaç metredir sormadım.

1. katta köşedeki LCD satan dükkanda ise güç kaynağı konnektörlerinde kullanılan fişlerin dişileri var.

kabloya takılan erkek model aramadım, fakat devreye lehimlemek (ya da açıkta kullanmak) için erkek "tel"ler gayet yaygın ve çoğu dükkanda var.

(tüm bu parçaları vitrinden göstermeniz gerekebilir)
disq

Ynt: Elektronik Malzeme Satıcıları ve Eleman Fiyatları

MesajGönderen: GaRGaMeL » 28 Oca 2010, 17:50

http://tr.farnell.com
Farnell'in Türkiye şubesi, piyasada bulunmayan envai çeşit malzeme mevcut...
"Bütün bir sergüzeşti münkesir, bir ömr-ü zehralud..."
Kullanıcı simgesi
GaRGaMeL

Geri dön: DarkHW PC Otomasyon Grubu

Kimler sitede?

Bu forumu gezmekte olan kullanıcılar: Üye yok ve 2 konuk