DUBAi'de nereden ne alınır? Elektronik / Giyim

Donanım almak isteyenlere öneriler, kullanıcıların deneyimleri ve uyarıları

Forum Yöneticisi: Arcolion

DUBAi'de nereden ne alınır? Elektronik / Giyim

MesajGönderen: BRAVEHEART » 14 Kas 2009, 10:11

Merhaba,
Haftaya 2 günlük kısa bir iş gezisi için DUBAi'ye gidiyorum. ASLINDA elektroniğe, bilgisayar donanım ürünlerine, 3D oyunlara ilgim giderek azaldı, 2-3 yıldır hiç PC-donanımı upgrade'i yapmadım, notebook'um var, cep telefonlarına da meraklı değilim. Geriye elektronik eşya olarak önümüzdeki 1 yıl içinde almayı planladığım NAVİGASYON cihazı kalıyor AMA onu da DUBAi'den almanın mantığı yok; dönünce harita/yazılım günceleme zorunluluğu nedeniyle astarı yüzünden pahalıya gelebilir. Küçük bir mp3 playerım da var, alalı 3,5 yıl oldu, 512MB AMA idare ediyoruz. 4 yıl önce aldığım dijital foto makinem CANON S1 IS (3,2MP, 10X optik zoom) geçenlerde arızlandı. ASLINDA çok memnunum, onarılırsa kullanmaya devam ederim. Hani BELKİ onun onarılamama ihtimalini düşünerek benzer bir dijital makine alabilirim AMA onarılabilirse de yeni makine alarak fuzuli bir harcama yapmış olurum.

AYRICA aklımda "KABLOSUZ 5.1 kulaklık" gibi bir fantezi de var. MediaMarkt'da bir ara gördüğümü hatırlıyorum, yanılmıyorsam 300TL küsür fiyatı vardı.
Bunlar dışında DUBA'i'den alınabilcek ve bavulda getirlebilecek türden neler önerirsiniz?
En son BRAVEHEART tarafından 16 Kas 2009, 18:02 tarihinde değiştirildi, toplam 3 kere değişiklik yapıldı.
MSI K8N Diamond nForce 4 SLi, AMD64 Opteron 170 / 2000 @ 2500MHz X2 - Zalman 7000B-Cu, 2x1GB OCZ DDR500 3-3-2-8-1T, 1GB MSI GTX560-Ti-OC Twin Frazor II,
320GB Seagate 16MB SATA-II 7200.10, CM Centurion 5 Kasa - HiGHPOWER Absolute 650watt PSU, PHILIPS 190X7FB 1280x1024 monitör
Kullanıcı simgesi
BRAVEHEART

Ynt: DUBAi'den ne alabilirim, fikir verir misiniz?

MesajGönderen: DanDare » 14 Kas 2009, 23:27

Birşeye ihtiyacın yoksa ve bavul ticareti de yapmayı düşünmüyorsan hiç bir şey alma, paran cebinde dursun.
Kullanıcı simgesi
DanDare

MesajGönderen: Densha_Otoko » 15 Kas 2009, 00:36

Satacaksan yaninda bir iki tane PS3 al gel. Turkiyede satarsin.
Sarhos masalarina meze mi olayim...
Tiz-i reftar olanın payine damen dolaşır. Erişir menzil-i maksuda aheste giden
Ic ticarette gumruk belgesi soran tek kargo firmasi...
Excel Birlestiricisi
Efsane Limonata Tarifi
Kullanıcı simgesi
Densha_Otoko

MesajGönderen: BRAVEHEART » 15 Kas 2009, 06:45

BELKİ uygun fiyatlarla karşılaşırsam anakart, ekran kartı, cpu, alnabilir AMA donanım gelişmelerini incelemeyi bıraktığımdan, hangi marka/model alınmalı
BİLEMİYORUM.
P45 serisi mi?ASUS P5Q (Turbo, Q3, Pro, Pro Turbo, -E) P45 mi, Gigabyte EP45 serisinden DS3 mü, DS3R mi UD3R mi?
X48 serisi mi, X58 serisi mi? Bunları hiç bilmiyorum.
CPU olarak E8400 mü? Alırsam şöyle 400Mhz FSB'de çalıştırmak isterim: 400x9=3.6GHz
Ekran kartı: 4850, 4770, 4870, 5770, 5850 mi? Hangi marka, 512/1024 kaç MB? YOKSA nVidia mı?
ASLINDA imzamdaki sistem de her işimi görüyor. ZATEN aylardır 3D oyun da oynamadım desem yeridir.

DanDare yazmış:Birşeye ihtiyacın yoksa ve bavul ticareti de yapmayı düşünmüyorsan hiç bir şey alma, paran cebinde dursun.

En sonunda öyle olacak galiba. BELKİ bir play station 3 veya play station portable (PSP) alınabilir.
MSI K8N Diamond nForce 4 SLi, AMD64 Opteron 170 / 2000 @ 2500MHz X2 - Zalman 7000B-Cu, 2x1GB OCZ DDR500 3-3-2-8-1T, 1GB MSI GTX560-Ti-OC Twin Frazor II,
320GB Seagate 16MB SATA-II 7200.10, CM Centurion 5 Kasa - HiGHPOWER Absolute 650watt PSU, PHILIPS 190X7FB 1280x1024 monitör
Kullanıcı simgesi
BRAVEHEART

Ynt: DUBAi'den ne alabilirim? Anakart, ekran k, cpu, cep tlf?

MesajGönderen: CAZZ50 » 15 Kas 2009, 19:04

Deire City Center'e mutlaka gidin, %15-20 daha ucuz mal alırsınız...
Image
Kullanıcı simgesi
CAZZ50

MesajGönderen: Farina » 15 Kas 2009, 19:15

Fotoğraf makinesi al madem elindeki arızalanmış.

Sony netbook'lar da kaçmaz aslında buradakinin yarı fiyatınaysa ama klavye sorunu olacak sanırım.
Ideapad Lenovo|i7 2630 QM|HD 6570M|DDR3 6 GB
Galaxy Note 10.1|1.4 GHz Exynos Quad
Nokia Lumia 1320|8 GB|6"

Bizim kulüpte toplanabilirsiniz forum açılana kadar.
Bir kaç çuval patates, 40 Kg sıvı yağ, bir sürü kadın ve 100 lt kadar da alkol var.
Kullanıcı simgesi
Farina

MesajGönderen: BRAVEHEART » 15 Kas 2009, 21:09

CAZZ50 yazmış:Deire City Center'e mutlaka gidin, %15-20 daha ucuz mal alırsınız...

Deire City Center hedeflerim arasında ama fırsat olursa asıl şehrin DEİRE BÖLGESİ'ne gidip, alış-veriş yapmayı planlıyorum.
AYRICA uygun fiyata bulursam OUTDOOR-OFF-ROAD için CAT veya Wolverine gibi bir bot, kayak pantalonu, kayak ceketi alabilirsem TAM SÜPER OLACAK KANIMCA :wink:

ahmetozkangil yazmış:Fotoğraf makinesi al madem elindeki arızalanmış.
Sony netbook'lar da kaçmaz aslında buradakinin yarı fiyatınaysa ama klavye sorunu olacak sanırım.

Digicam konusunda kararsızım. Zamanında aldığım CANON S1 IS'nin performans-kalite/fiyat oranını yakalayan bir model bulamadım. :roll:
FUJIFILM Finepix S200EXR sensör boutu ve diğer özellikleriyle ön planda AMA o da 500 küsür $ :? :(
Netbook alacak olursam: SAMSUNG NP-NC10 alırım muhtemelen. :roll:
Kullanıcı simgesi
BRAVEHEART

Ynt: DUBAi'de nereden ne alınır? Elektronik / Giyim

MesajGönderen: BRAVEHEART » 23 Kas 2009, 15:27

EVEEET, 2-günlük, kısa dubai gezisi sona erdi. Fotoğraf makineleri gerçekten USA fiyatlarına çok yakın AMA çarşıda, "souk" denilen yerlerde böyle. Özellikle, şehrin Deira bölgesindeki AL FAHİDİ Caddesi bu işin merkezi. Alış-Veriş merkezlerinde, alış-veriş merkezlerinin en ucuzu olduğu söylenen Deira City Center ve içindeki (elektronik fiyatları için referans alınıp ondan sonra cadde üzerindeki dükkanlara gidilmesi tavsiye edilen) Carrefour'da bile camera fiyatları pahalı. Pahalı derken, Türkiye'deki KDV'siz fiyatlardan yine ucuz, AMA Al Fahidi Caddesinden pahalı. Carrefour'da ve Deira City Center içindeki diğer elektronik dükkanlarında yazılı etiket fiyatları geçerli iken, Al Fahidi Caddesi ve diğer cadde üzerindeki dükkanlarda pazarlık ŞART. AL FAHİDİ caddesindeki aklımda kalan, fiyatlardan örnek vereyim. Döviz bürolarında 1$= 3,65 Dirhem, Türkiye'de 1$ = 1,49 TL, buradan hesaplayınca 1TL = yaklaşık 2,45 Dirhem
CANON SX20: 1500 dirhem = yaklaşık 615TL
SONY HX1 + 4GB Memory Stick ProDuo + Çanta: 1600 dirhem = yaklaşık 655TL
CANON EOS 1000D: ilk söylenen, henüz pazarlık edilmemiş fiyat 1900 dirhem, bu 1700 dirhem'e rahatlıkla alınır = yaklaşık 695TL, pazarlık kabiliyetinize bağlı olarak BELKİ 1650, 1600 dirheme de indirebilirsiniz.
Kullanıcı simgesi
BRAVEHEART

MesajGönderen: BRAVEHEART » 29 Kas 2009, 11:43

Aklıma gelmişken; pazarlık kabiliyetinize bağlı olarak elektronik ürünleri (fotoğraf makinesi, cep telefonu, notebook) Amerika fiyatlarına alabilmeniz mümkün.
Konu giyim-kuşam olunca; evet hemen her markayı, kapalı alış-veriş merkezlerinde bulabiliyorsunuz ANCAK fiyatlar ülkemize göre belki biraz ucuz ama çoğunlukla değil. Sadece ülkemizde çok çok pahalı olan, fiyatları binlerce TL (3.000 ve üzeri) seviyesinde bazı marka takım elbiseler vb, BAZEN -indirim dönemlerinde- ülkemize göre %20-35 arasında ucuz bulunabiliyorMUŞ. Fiyatlar binlerce TL düzeyinde olunca %20'lik bir indirim bile önem kazanır tabii. Yine de hiç bana göre DEĞİL :!: :wink: :roll:
Kullanıcı simgesi
BRAVEHEART

MesajGönderen: Farina » 29 Kas 2009, 12:27

Son ekonomik gelişmeler ışığında Dubai'den %70'e kadar düşük fiyatlarla mülk alıp sistemin yeniden düzelmesi için dua edilir.

Hoş geldin bu arada, umarım keyif almışsındır geziden.
Ideapad Lenovo|i7 2630 QM|HD 6570M|DDR3 6 GB
Galaxy Note 10.1|1.4 GHz Exynos Quad
Nokia Lumia 1320|8 GB|6"

Bizim kulüpte toplanabilirsiniz forum açılana kadar.
Bir kaç çuval patates, 40 Kg sıvı yağ, bir sürü kadın ve 100 lt kadar da alkol var.
Kullanıcı simgesi
Farina

MesajGönderen: mfeyzifar » 29 Kas 2009, 15:29

dubai mi kaldi ya :p
neyse iyi eglenceler kolay gelsin
Ministry of Transport, Maritime Affairs and Communications / Directorate General of Infrastructure Investments | 2010 -
---
METU Dept. of Geological Engineering | 2003-2009 |
METU Dept. of Earthquake Studies / Active Tectonics | 2009-2012 |
METU Dept. of Industrial Engineering / Engineering Management | 2012-2013 |
---
Kullanıcı simgesi
mfeyzifar

MesajGönderen: Nikopol » 29 Kas 2009, 19:30

bir dubaiye gittin ekonomisini çökerttin geldin helal olsun valla :D
AMD ATHLON II X2 240 2.8GHz,ASUS M2N68-AM SE2 Mainboard MATX,Kingston 2+1GB 800MHZ DDR 2 RAM,WD Caviar Green 5400RPM 1.0 TB HDD,Nec 20X DVD RW IDE,LG 32LD450 32" LCD TV,High Power 400W Silent PSU,Sharkoon Rush Case MicroATX,Logitech X-540 5.1,Playvision HDA-51A DIGITAL SOUND DECODER,Microsoft Wireless Desktop 3000,Sony Playstation 3 Slim 320GB,
Kullanıcı simgesi
Nikopol

MesajGönderen: BRAVEHEART » 04 Ara 2009, 15:47

ahmetozkangil yazmış:Hoş geldin bu arada, umarım keyif almışsındır geziden.

Teşekkür ederim, doğrusu çok az zamanımız vardı. Cuma ve Cumartesi günü. Zaten yerel saat ile Cuma sabah 04:00 sularında otelimize ulaştık. Pazar sabahı da 08:00'da hava alanına doğru otelden ayrıldık. Hava sıcak ama geçirdiğimiz 2 gün oldukça keyifli idi.
Kullanıcı simgesi
BRAVEHEART

MesajGönderen: BRAVEHEART » 13 Oca 2011, 18:18

Merhaba,
Önceki gidişimin üzerinden 14 ay geçmişken, 1 kez daha 2 günlük kısa bir iş gezisi için, 7-8 gün sonra Dubai'ye gideceğim gibi görünüyor.
VE 1 kez daha "ACABA gitmişken ne alsam :?: " sorusuyla karşınızdayım.

14 ay önceki gidişimde, hem zamanın kısalığı + neyin nereden alınacağını bilmediğimden, hem de elektronik anlamında pek bir ihtiyacım olmadığından, sadece 1 cep telefonu alıp getirmiştim.

Bu kez EN AZINDAN; önceki gidişimden AL FAHIDI Caddesinden sıkı pazarlık yapılmak kaydıyla cep telefonu, fotoğraf makinesi, parfüm, saat alınabileceğini öğrenmiş olarak gidiyorum AMA bunların hiçbirine de ihtiyacım yok. Zaten yeniden bir cep telefonu pasaportuma kaydettirebilmem için en az 10 ay daha geçmesi (2 yılın dolması) gerekiyor. Bu konunun ilk mesajında yazdığım fotoğraf makinem de yetkli serviste onarıldı, şimdilik idare ediyor.

Alıp getirmek için aklıma gelenler:
1-SAMSUNG N150 2GB NETbook: Uygun fiyata bulursam almak istediğim tek ürün. Klavye sorunu olacak AMA halledilebilir sanırım.
2-SONY PS3: Hiç oyun konsolu deneyimim yok ve "3-4 yıldır hemen hiç oyun oynamıyorum" desem yeridir. Bildiğim kadarıyla; Sadece oyun konsolu almkla da iş bitmiyor ve PS3 oyun + oyun donanımları da hiç ucuz değil.
3-HD uydu alıcı: "Dubai'den yerli markalara göre fark yaratan hangi marka(lar) alınabilir, yine de alıp-getirmeye değer mi?" bilmiyorum. Yerli olarak NEXT 18500HD modeli ve SEUL Hiremco revaşta sanırım. BEN HD-Smart abonesiyim ve kampanyadan 24 ay abonelik taahütü ile alınan NEXT 15000HD kullanıyorum.
4-Tablet PC'ler: Henüz yeni bir teknoloji, önümüzdeki aylarda daha çok gelişecektir. BENCE almak için erken. Almışken GPS, 3G ve USB portu da olsun isterim.
BANA önerebileceğiniz farklı bir ürün var mı?
Kullanıcı simgesi
BRAVEHEART

Geri dön: Satın Alma Önerileri - Deneyimler - Uyarılar

Kimler sitede?

Bu forumu gezmekte olan kullanıcılar: Kibitzer, ufo ve 17 konuk