Takım çantası nerden alınır ?

Donanım almak isteyenlere öneriler, kullanıcıların deneyimleri ve uyarıları

Forum Yöneticisi: Arcolion

Takım çantası nerden alınır ?

MesajGönderen: NecromanceR » 11 Ekm 2009, 16:51

Merhaba,

Şöyle içinde çekiçten tutta lokma takımın kadar hemen hemen her türlü alet edevat bulunan all-in-one bir takım çantası almak istiyorum (Bond çanta tipi).Bütçe max. 100 TL.Biraz araştırdım 3 seçenek çıktı karşıma ;

1- Tchibo'da satılan set.

http://www.basinbulteni.com/resimler/tchibo4.jpg

Set kalitesi iyi ama keski , çekiç , pense vs. yok.Fiyat 70-80 Tl civarı.

2- WISENT 91 Parça Basis Takım Çantası.En ideali bu ama bütçemi aşıyor , 149 TL.İçerik mükemmel.

http://www.bauhaus.com.tr/index.php?id=812 (Ana sayfada)

3- WILTON 90 PARÇA ÇOK AMAÇLI SET

http://www.hepsiburada.com/productdetai ... rwiltonset

Tek kelime ile mükemmel.Ama 300 TL gibi dehşet bir fiyata sahip.

Bunun dışında önerebileceğiniz yada "şurda şunu gördüm gayet iyiydi" diyebileceğiniz bir set var mıdır ?

Evde,arabayla yada bisikletle uğraşırken eve inip çıkmaktan yoruldum artık. :)

Teşekkürler.
Cisco : 2x2501/Cnet2400W/Devasa boyutta Cisco 3200+SE
Dell PowerEdge 2600 Server (2X 3.06 Xeon ,2GB Ram,2X 760W PS)
Kullanıcı simgesi
NecromanceR

Ynt: Takım çantası nerden alınır ?

MesajGönderen: GaRGaMeL » 11 Ekm 2009, 18:14

Takım çantası mı lazım yoksa 1. sıradaki gibi alyan+lokma+anahtar takım çantasımı? Takım çantası lazımsa ilk sırada olan çanta işe yaramaz, pense, tornavida vs.'yi nereye koyacaksınız? Başka bi çanta daha lazım olacak gene, o tür çanta alana kadar ufak alyan+anahtar takımı alıp normal takım çantasının içine koymak bana daha mantıklı geliyor ...
"Bütün bir sergüzeşti münkesir, bir ömr-ü zehralud..."
Kullanıcı simgesi
GaRGaMeL

MesajGönderen: NecromanceR » 11 Ekm 2009, 19:16

Keski , çekiç, lokma , alyan , pense vs. nin bulunduğu hepsi içinde tarzı takım çantası arıyorum.(mümkünse Bond tipi) Yani 2 numaranın daha uygun fiyatlı olanı lazım.
Kullanıcı simgesi
NecromanceR

MesajGönderen: shuka » 11 Ekm 2009, 19:22

Merhaba,

Linklerdeki ürünleri incelemedim ancak öncelikle neye neden ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsunuz? evde bulunsun lazım olur diye mi? elektrik işinden anlamazsınız ama su tesisatına eliniz yatkın, ona uygun aletler lazım mı? kırk yılda bir mi kullanacaksanız yoksa sıklıkla kullanacak mısınız?

Set değilde, önce alet çantası alıp yavaş yavaş içini doldurmak daha iyi olabilir.
iyi marka olarak izeltaş ın aletlerini tavsiye ederim ancak pahalıdır tabi.
sıklıkla kullanmayacaksanız, arada bir sorun çıktığında kullanmak için ise, beğendiğiniz orta boy bir alet çantasını alın, daha sonra tahtakale ya da perşembe pazarı tarafına gidin :)
marketlerde satılan bir anahtar var, ismini bilmiyorum tvlerde de çıktı. genelde 3 lü satılıyor, boruanahtarı gibi ama ayar mekanızması yok, otomatik ayarlı (yay var ve uygun ölçüde kendisini kilitliyor) çok başarılı bir alet, o 3lü set + güzel bir kurbağacık, orta boy bir çekiç, delikler için 7 lik matkap ucu, 8 lik vida ve uygun dübelden bir kutu, mutlaka pense, bir sıra klemens (elekrik için) kesinlikle kaliteli, düzgün bir yıldır tornavida orta boy, aynı şekilde düz tornavida. bunun yanında küçük kutularda ucuza set satalr, matkap uçları + alyan + vidalar falan, onlardan 1 kutu.
genelde evde lokma takımına pek ihtiyaç duyulmaz boşuna para vermeyin.

araya mesaj girmiş, o kadar yazdım silmeye kıyamadım :)
mutlaka elektrik bandı, teflon bant ve tamir bandı (duck)
bir anda alacaksanız dediğim gibi perşembe pazarına gidin
yada çantayı alın, ufak ufak toparlayın
zıvoaynn
Kullanıcı simgesi
shuka

MesajGönderen: Farina » 11 Ekm 2009, 19:26

Bauhaus'dakiler daha profesyonel. Bazen indirime giren çok düşeş parçalar da oluyor.
Ideapad Lenovo|i7 2630 QM|HD 6570M|DDR3 6 GB
Galaxy Note 10.1|1.4 GHz Exynos Quad
Nokia Lumia 1320|8 GB|6"
Kullanıcı simgesi
Farina

MesajGönderen: NecromanceR » 11 Ekm 2009, 20:23

Sn. Shuka ;

Tamir-temzileme-onarma vs. gibi işler elimden geliyor , severim bu işleri.Bahsi geçen alet edevat zaten elimde mevcut. Bir alet çantası alıp onu doldurmak daha mantıklı maliyet açısından.Ama ben biraz daha prof. olduğu ve göründüğü için bu "komple bilemem kaç parça" çantalara yönelmiş durumdayım.

Pekde seçenek yok zaten piyasada. :think:
Kullanıcı simgesi
NecromanceR

MesajGönderen: nazareth » 11 Ekm 2009, 20:38

teflon bant para eden bisi degildir
sakiz parasi yani
onu yazmaya degmez
persembe pazarinda her cinsleri var aletlerinde bi isin kullanamacaksa para harcmayin
bende bi suru sey alip duruyorum 2 kere kullandigim yok

1000 para gitti .
scaner ve 2 foto makinasina
toplam 5 kere kullandim
biti oldu ikisi toz icinde yatiyo.
Image
Tensai
Kullanıcı simgesi
nazareth

MesajGönderen: shuka » 11 Ekm 2009, 21:09

açıkcası daha prof. olsun diyorsanız, kaliteli malzeme almanız lazım, dediğim gibi izeltaş mesela. ancak 100 tl ye öyle bir çanta düzemezsiniz malesef. o takım haline olanların büyük çoğunluğu bir kaç seferlik kullanımiçin ve genelde kalitesiz malzemeden üretilir. en basitinden bir eletkrik bantı almıştım, ucuzdu, 8li mi onlu paket mi ne, bir baktım ki, yapışkanları akmış, bantı elle tuttuğunuzda dış yüzeyi bile elinize yapışıyo :) 8 bu sadece minik bi örnek)

benim izlediğim yol çöyle oldu :) bir çok alet var elimde, kova şeklinde bir alet çantası aldım, tekerlekli, ve bir çok hacimli şeyi bunun içine doldurdum, matkap, testere, büyük çekiç, boru anahtarı vs.
daha sonra kendime ufak bir alet çantası aldım plastik, ucuz. onun içine ise sık kullanılabilecek, kaliteli aletler koyuyorum ve daha düzenli tutuyorum :)
bu arada nazareth in dediği gibi teflon bant para eden birşey değil ama elinizin altında olmalı :) her türlü alet olup sızıntıyı tamir ederken bir teflon bant için nalbura gitmek çok koyar adama :) (2 gün önce başıma geldi de)

Bu arada nazareth in dediği çok doğru, işinize yaramayacak birşey için çok para vermeyin, örneğin oto tamircisi değilseniz tutup kaliteli bir lokma takımı almayın. normal şartlarda, birine lokma takımı1 bilemediniz 2 sefer lazım olur, en dandiğini alsanız bile işinizi bu 2 seferde görür.

birde aynı apartmanda bu alet edevat işine meraklı biri daha varsa onunla işbirliğine girebilirsiniz. (babamlarla aynı apartmandayım ve bu yüzden çok rahat ettim diyebilirim :) en basitinden kocaman hilti delici-kırıcı, plastik tesisat boruları için kaynak makinesi vs :) )
(demin dediğim teflon bant muhabbeti de, mutfaktaki kalorifer peteğinin yerini değiştirirken, elimden plastik kaynak makinesi vardı, bağlantı elemanları vardı ama teflon bantı bulamadım onun için nalbura gittim :) )
zıvoaynn
Kullanıcı simgesi
shuka

MesajGönderen: nazareth » 12 Ekm 2009, 01:00

keten saraydin :D

shuka profosyonel yapiyormus
plastik boru normal is degil

sitip borulari sokuyorlar cunku

bizim isimiz asil disli malzeme boru dis fittings yani su dogalgaz

plastikte vesbo veriyoruz

vesbo cidden kaliteli

soyle diyim adamlarin bazi mazelerine girilmiyo takmak iskence diger markalarin

firat kalde falan yaninda eh iste kaliyorlar

plastik malzemede alicaksniz borulari ve plastik malzemeleri vesbo alin
rahat edersiniz
ic disli yani para eden parcalarda diger markalari kullanabilirsin digerleri kadar can sıkmaz.

shuka biliyo uzman ama bilmiyen icin diyim

eski tip kaliforler petek petektir misal haytata bulasmayin basaramazsiniz
onlarin sag sol nipelleri vardir gecmeli cok ozel uzun anahtarlari vardir cevirdikce iki tarafida sikistirir.zati dokum radyontor bulmak cok zor ya.
kafama gore ben buraya atiyim 3 dilim daha yapamazsiniz kasmayin

projor yoksa onu yaparsiniz ama tavsiyem kendinden anahtarli modeller
anahtari kaybettim derdi olmaz yerlisi ithali var oldukca guzel modeller minnacik ustunden anahtarli.
ona tapa alacaksiniz delikli genelde 1/4 olur oyle takarsiniz

gaz isine elinize surmeyin

usta cagiracak kadar hic kullanacaginiz malzeme ve risk alirsiniz
dogalgaz macunu keten vs gerekir
vanalarida ozeldir.
ecada misal sari kollu gaz vanalari.

boru plastik yada metal is yaparken mutlaka sikacaginiz alanlari dusunun.gerekli yerlere rekor almaniz gerekir
yani metal olunca konik rekor
plastikte oynar
yoksa yerine takamazsiniz bazi yerlerde

hesabi 10 kere yapin yoksa tekrar kesip yapistirma uzatma kisaltma okuz gibidr hatta olmaz ozellikle plastikte
metalde yine biraz daha yirtma sanisniz olabilir ama 10 kere olc bi kere yap.

malzemeleri yerine takmadan bisi yapmadan olculerinden emin olun
yada almadan yarim parmak diyip gidip 3/4 orda kalmayin misal

bilmediginiz dukkancilara sorun bi oneri getirebilirler.

evlerinize basinc dusucucusu alin su saatinin yanina apartmandan giriste ise genelde 3/4 dir
pesin satis fiyati rekorlu eca 30 liradir 40.5 eca listesi %35 nakit iskontusu + kdv 1 lirada saga yuvarlama
basinc dusuruculer 3 atm ayarlidir manaomtre alip ayarmalaniz gerekmez

yuksek basinc olan yerlerde sart

ayrica sohben icin de emniyet ventili var
5 liradir. guney kalip sofben basinc biriktiginde disari suyu atar ucunda bi cikis vardir 8 mm ne oraya bi seffaf basit kortum alip tahliye edersiniz
bunlar guvenlik icin sart

vanalari ithal yada yerli
tam gecisli kureseller den alin asiri ucuz mallara kacmayin

saat yanlarina genelde iski siber vana ister.

cekvalf ve kuyu klapelerde suyun geri kacmamasi icin lazimdir
italyan mali dik cekvalflar yatay ve dikey calisabilir
boylece hidroforla yukari depoaya vs bastigin su geri kacmaz
Image
Tensai
Kullanıcı simgesi
nazareth

MesajGönderen: whooosh » 12 Ekm 2009, 01:07

Eğer kaybetmeyecekseniz paraya acımayın, parça parça alın ama iyisini alın. Ben 15-16 senedir aynı yıldız tornavidayı kullanıyorum.
Image
Kullanıcı simgesi
whooosh

MesajGönderen: Chandos » 12 Ekm 2009, 03:50

whooosh yazmış:Eğer kaybetmeyecekseniz paraya acımayın, parça parça alın ama iyisini alın. Ben 15-16 senedir aynı yıldız tornavidayı kullanıyorum.

Katılıyorum. Tüm bir set almaktansa, ihtiyaç duyulan gereci kaliteli bir üreticiden temin etmek en iyisi. Kullandığım Wera marka tornavidalar en az on yıllık vardır. Bauhaus'ta bulunabiliyor. Özellikle, Micro tornavida serisi oldukça başarılı bence...

http://www-us.wera.de/
Phenom II 955 @ Noctua NH-U12P, Gigabyte 890FXA-UD5, Sapphire HD 7790 Dual-X OC Edition, Kinsgton HyperX 8 Gb DDR3 1600Mhz, Intel X25-M G2 80 GB, Samsung HD502HJ 500 GB, WD Caviar Green 1TB, Corsair HX520W, Lian Li PC-P50 Armorsuit, Dell 2314H, Creative X-fi Xtreme Gamer, Creative GigaWorks T20
*
ASUS K53TA-SX051R (Llano) : A6-3400M @ 1,4-2,3 Ghz, Radeon HD6720G2 1 Gb, Intel 320 Series G3 80 GB SSD, Kingston 8 Gb DDR3 1333Mhz
*
the Owl of Minerva first takes flight with twilight closing in...
Kullanıcı simgesi
Chandos

MesajGönderen: shuka » 12 Ekm 2009, 15:56

Nazarethin dediklerine tamamen katılıyorum, ancak ben profesyonel değilim yanlış anlaşılma olmasın, sadece elimden biraz iş geliyor ve uygun alet edevatım var. ne demişler elet işler el övünür, biraz öyle yani.

Bunun yanında nazareth in dediği gibi, şofben için emniyet ventili, tesisat için basınç düşürücü basit ama güzel şeyler :) birde tavsiyem tesisat girişine bir küresel vana iyi olur. normalde olan vida şeklindeki vanaları kapatıp açmak dert, hem bazen sıkışabiliyorlar. yanına bir küresel vana koyarsanız kapatıp açması çok rahat olur.
konu çook dağıldı ama olsun :)

nazareth yazmış:keten saraydin :D

shuka profosyonel yapiyormus
plastik boru normal is degil

sitip borulari sokuyorlar cunku

bizim isimiz asil disli malzeme boru dis fittings yani su dogalgaz

plastikte vesbo veriyoruz

vesbo cidden kaliteli

soyle diyim adamlarin bazi mazelerine girilmiyo takmak iskence diger markalarin

firat kalde falan yaninda eh iste kaliyorlar

plastik malzemede alicaksniz borulari ve plastik malzemeleri vesbo alin
rahat edersiniz
ic disli yani para eden parcalarda diger markalari kullanabilirsin digerleri kadar can sıkmaz.

shuka biliyo uzman ama bilmiyen icin diyim

eski tip kaliforler petek petektir misal haytata bulasmayin basaramazsiniz
onlarin sag sol nipelleri vardir gecmeli cok ozel uzun anahtarlari vardir cevirdikce iki tarafida sikistirir.zati dokum radyontor bulmak cok zor ya.
kafama gore ben buraya atiyim 3 dilim daha yapamazsiniz kasmayin

projor yoksa onu yaparsiniz ama tavsiyem kendinden anahtarli modeller
anahtari kaybettim derdi olmaz yerlisi ithali var oldukca guzel modeller minnacik ustunden anahtarli.
ona tapa alacaksiniz delikli genelde 1/4 olur oyle takarsiniz

gaz isine elinize surmeyin

usta cagiracak kadar hic kullanacaginiz malzeme ve risk alirsiniz
dogalgaz macunu keten vs gerekir
vanalarida ozeldir.
ecada misal sari kollu gaz vanalari.

boru plastik yada metal is yaparken mutlaka sikacaginiz alanlari dusunun.gerekli yerlere rekor almaniz gerekir
yani metal olunca konik rekor
plastikte oynar
yoksa yerine takamazsiniz bazi yerlerde

hesabi 10 kere yapin yoksa tekrar kesip yapistirma uzatma kisaltma okuz gibidr hatta olmaz ozellikle plastikte
metalde yine biraz daha yirtma sanisniz olabilir ama 10 kere olc bi kere yap.

malzemeleri yerine takmadan bisi yapmadan olculerinden emin olun
yada almadan yarim parmak diyip gidip 3/4 orda kalmayin misal

bilmediginiz dukkancilara sorun bi oneri getirebilirler.

evlerinize basinc dusucucusu alin su saatinin yanina apartmandan giriste ise genelde 3/4 dir
pesin satis fiyati rekorlu eca 30 liradir 40.5 eca listesi %35 nakit iskontusu + kdv 1 lirada saga yuvarlama
basinc dusuruculer 3 atm ayarlidir manaomtre alip ayarmalaniz gerekmez

yuksek basinc olan yerlerde sart

ayrica sohben icin de emniyet ventili var
5 liradir. guney kalip sofben basinc biriktiginde disari suyu atar ucunda bi cikis vardir 8 mm ne oraya bi seffaf basit kortum alip tahliye edersiniz
bunlar guvenlik icin sart

vanalari ithal yada yerli
tam gecisli kureseller den alin asiri ucuz mallara kacmayin

saat yanlarina genelde iski siber vana ister.

cekvalf ve kuyu klapelerde suyun geri kacmamasi icin lazimdir
italyan mali dik cekvalflar yatay ve dikey calisabilir
boylece hidroforla yukari depoaya vs bastigin su geri kacmaz
zıvoaynn
Kullanıcı simgesi
shuka

MesajGönderen: qwertyadam99 » 12 Ekm 2009, 16:37

Amatör kullanım için Tchibo daki ürün tercih edilebilir ama prof. ürünlerin yerini tutmaz.
Bir takım çantası alıp içini yavaş yavaş doldurmak en iyisi ,yerli markalardan İzeltaş veya Altaş tercih edilebilir ömür boyu işinizi görür Çin malları vb orta kaliteli diğer markalardan kat be kat iyidir.

Kaliteli yabancı markalardan Snap On ,Beta,Usag, Hazet vb markalardan almayı düşünürseniz bahsetiğiniz bütçenin arkasına bir sıfır eklemek zorunda kalırsınız.

viewtopic.php?f=11&t=170913&p=1421083#p1421083
Elektronik Dünya Forumu Moderatorü

Image
Kullanıcı simgesi
qwertyadam99
DarkHardware

MesajGönderen: ufuk_acar » 16 Ekm 2009, 10:46

bence ihtiyacınız olan ürünleri piyasada sürekli kullanan kişilerden görüp alın. çok gördüm öyle kullanışlı yada çok sağlam görünüpde kılılan bozulan vs..
Kullanıcı simgesi
ufuk_acar

Geri dön: Satın Alma Önerileri - Deneyimler - Uyarılar

Kimler sitede?

Bu forumu gezmekte olan kullanıcılar: Narcissus, Squall ve 8 konuk