Uygun Fiyatlı Şarj Aleti Tavsiyesi "Ataba AT-508"

Donanım almak isteyenlere öneriler, kullanıcıların deneyimleri ve uyarıları

Forum Yöneticisi: Arcolion

Uygun Fiyatlı Şarj Aleti Tavsiyesi "Ataba AT-508"

MesajGönderen: ufo » 04 Eyl 2008, 23:20

Selam,

Uzun süredir pil deşarj özelliği olan, şarj olunca akımı kesen ucuz bir şarj aleti arıyordum. 80 YTL vermeye hiç niyetim yoktu.

En büyük Teknosa'lardan biri olan Profilo Teknosa'da aradığım cihazı buldum 20 YTL'ye ama sanırım Ataba AT 508'i 15'e filan Kadıköy'de de bulabilirsiniz.

Alternatifleri çoktu ama aslında fiyat olarak hiç yoktu. :?

Alnernatiflerin hemen hepsi 60-130 YTL aralığındaydı. Hepsi pil veriyordu ki ihtiyacım yok.

Cihaz çok pratik direk fişe takılıyor ayrıca kablo ve adaptörü yok. Bu açıdan pratik. Derli toplu.

AA ve AAA ebatlı pilleri doldurabiliyor ki 80YTL'liklerin çoğu sadece AA dolduruyor.

İçinden Türkçe kılavuz çıkıyor ki ithalatçının ciddiyetini gösteriyor(diğerleri laf olsun diye ürünün reklamını yapan bir kağıt bantlamışlar sadece). O da bazılarında var hepsinde yok.

2800Mah'lık 4 adet tamamen boş pili 8 saate yakın sürede fulledi. AAA'larda çok daha kısa sürede dolduruyor.

Cihazın üzerinde voltaj düğmesi mevcut. 4 pil dolduracaksanız sağa 2 pil için sola(4.8V - 2.4V seçiyorsunuz)
Cihazı fişe takınca power ışığı yanıyor.
İsterseniz deşarj edebiliyorsunuz. Deşarja basınca sarı ışık yanıyor. Komple boşalınca otomatik doluma geçiyor. O zaman ışık kırmızıya dönüyor. Dolunca yeşil yanıyor. Hepsi bu. Şarj kapasitesi pil başına 500 Mah.

Evet Ataba ucuza işimi gördü. Diğerinden eksisi yok. Artısı çok. Fiyat/perf. süper.

İlla eksi yön arayacaksanız:
- Tek pil şarj etmiyor illa çift veya 4 olacak.
- 500Mah ile sınırlısınız çok hızlı olanlar gibi 30dk'da dolduramıyor

Başka kusur bulamadım.

Artı olarak da aynı özelliklere haiz çok pahalılarla karşılaştırınca:
+Ayrıca adaptör kablo vs yok.
+Zorla cihazın verdiği pili alma zorunluluğu yok. Yanında pil gelmiyor.
+Aynı işi çok daha ucuza görüyor.

Pilleri SLR'de kullanıyorum ilaç gibi geldi.

İhtiyacı olanlara duyrulur.

Saygılar
ufo

Ynt: Uygun Fiyatlı Şarj Aleti Tavsiyesi "Ataba AT-508"

MesajGönderen: FeANoR » 05 Eyl 2008, 10:14

Bende 4 seneden beri AT 908 diye bir modeli kullanıyorum, alet hiç bir sorun çıkarmadı aldığımdan bu yana.
Adaptörlü bir model ama yanında arabalar için çakmak bağlantısı da geliyor. AA pillere 800mA, AAA pillere 300mA gönderebiliyor.
"We will move as one, bear the load, on the road" Camel
Image
Kullanıcı simgesi
FeANoR

Geri dön: Satın Alma Önerileri - Deneyimler - Uyarılar

Kimler sitede?

Bu forumu gezmekte olan kullanıcılar: Üye yok ve 8 konuk