digiturk u kapatıp yerine uydu receiver almak istiyorum YARD

Donanım almak isteyenlere öneriler, kullanıcıların deneyimleri ve uyarıları

Forum Yöneticisi: Arcolion

digiturk u kapatıp yerine uydu receiver almak istiyorum YARD

MesajGönderen: senetci » 17 Ekm 2007, 09:54

Herkese merhaba

evdeki digiturku kapatıp zaten en düşük pakete aboneyim dolayısıyla maclar filmler vs yok ayda 20 lira abonelik verecegime kendi uydu alıcımı alıyım diyorum. çatıda 2 tane çanak anten var kullanıma hazır kablosu da çekilmiş durumda yani sadece uydu alıcısını alıp kablosunu taktımmı çalışacak düzenek hazır durumda. Ancak uydu alıcıları hakkında zerre fikrim yok kartlı olanlar var kartsız olanlar var kartlı olması ne demek vs. ikinci el mi alyıım yoksa sıfır mı almak lazım 2. eller sorun mu yaratır eski teknoloji yeni teknoloji falan var mı?

Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim. Çok farklı fiyatlar var yani 70-80 e de var 400-500 e de var nasıl bir şey almalıyım?
senetci

Ynt: digiturk u kapatıp yerine uydu receiver almak istiyorum

MesajGönderen: alptaskin » 17 Ekm 2007, 10:40

ben next 2000 cis super plus kullanıyorum memnunum, usb girişi var yazılım güncellemesi var,kart girişi var,component çıkısından bağladım plazmaya oldukça güzel görüntü alıyorum,yaz başında 2 çanak da dahil 300 Ytl para verdim
daha detaylı bilgiyi burada bulabilirsiniz

http://www.turkeyforum.com/satforum/for ... y.php?f=83
Core2Quad Q6600 & Zerotherm CF900/Gigabyte Ds2r/Team Xtreem Dark 2x2GB 1066Mhz/2 x Seagate 250GB 16Mb SataNCQ 7200.10(ST3250410AS)/Palit 8600Gt Sonic +/Aerocool M40(HTPC)/Silverstone Decathlon 650W/3 x Arctic Cooling PWM 80mm/Samsung 932B+/Logitech Cordless Desktop Wave
Kullanıcı simgesi
alptaskin

MesajGönderen: nekropsi » 17 Ekm 2007, 14:23

baftec almada ne alırsan al.kafasına göre kanalları siliyor, resetliyor falan.günde 2 saat tv izlediğimiz için pek önemsemiyoruz ama çok izleyen birine sıkıntı.
-----====-------====-------
feridun amca, herşey çok saçma
Kullanıcı simgesi
nekropsi

MesajGönderen: senetci » 17 Ekm 2007, 15:31

tabi o sekil sıkıntıları olursa kullanamam butun gun ızlenıyor cunku

mesela sole bı cıhaz var fıyatı bıraz pahallı deger mı degmez mı bılemıyorum iste yanı alırken dıkkat edecegımız ozellıkler neler olmalı bu lınkt verdıgım urun 80 gb harddısklı pip özelliği olan bı makına
http://www.vatanbilgisayar.com/product_ ... I_ID=25951
senetci

MesajGönderen: Greywolf » 17 Ekm 2007, 17:25

hocam ben size dreambox öneriyorum dm 600 modelini hatta, kendimde bu modeli kullanıyorum, cihaz içinde 120gb hdd takılı ve tv den mpeg2 olarak kayıt yapabiliyorum, cihazla tv haricinde eternetle bilgisayar bağlantısı sayesinde bilgisayarımdan tv izleyebiliyorum, harici tv kartı vazifesi görüyor yani! ayrıca webden şifreli yayınların şifresini alarak herşeyi izlemeniz mümkün (kart paylaşımı ile), ayrıca skystar 2 kartı gibi offline download'da yapabilirsiniz! uydu cihazı dreambox'dır, gerisi yalan!
Intel I5-750 İşlemci 3,68 Ghz (O.C.) - Gigabyte P55-US3L - 4 Gb Kingston HyperX 1600Mhz Ram - Zotac Gtx 275 Amp -1tb Seagate Disk + 320 Gb Seagate Disk - Noctua Nh-D14 Cpu Cooler - Cooler Master Aurogate II Fan Control - FSP Bluestorm II 500 watt Psu - Creative Audigy 7.1 Ses Kartı - Aopen H700 Full Tower Kasa - Creative Inspire 5300 5.1 Hoparlor - Samsung 226Bw 22" Lcd - Logitech Mx310 Mouse + QPAD®|CT™ Large, KODE5 kunkka Limited edition Mouse Pad
Kullanıcı simgesi
Greywolf

MesajGönderen: senetci » 17 Ekm 2007, 17:51

Greywolf yazmış:
(kart paylaşımı ile),

ayrıca skystar 2 kartı gibi offline download'da yapabilirsiniz!

üstad konu hakkında bilgi sahibi olmayınca yazılanlar da cok bır sey ıfade etmıyor inanınki

kart paylaşımı nedir sadece dreambox a özgü bir özellik mi bu

offline download nedir ünlem işareti biraz birsey cagrıstırdı ama bilmiyorum tabi ne oldugunu ve o da saedce dreambox a mı özel

birde bahsettiğiniz cihazı satan bi link var mı
senetci

MesajGönderen: senetci » 17 Ekm 2007, 17:58

şöle bi baktım google a da baya karışık işler offline download falan iyice kafam karıştı 100-150 liraya bi makine mi almalı yoksa 400 lira falan vermeli mi
senetci

MesajGönderen: BRAVEHEART » 17 Ekm 2007, 18:06

NEXT YE-2000CX Plus öneririm. Supe plus modelinden 1-2 özelliği eksik ve daha ekonomik ama şüphesiz işlevsel bir uydu alıcı. USB girişi mevcut, böylelikle internetten indirip USB flash belleğe kaydedilen bazı şifre ve key'lerin kolayca receiver'a aktarılıp, AVRUPA'dan yayın yapan bazı şifreli kanalların izlenebildiğini okuyorum forumlarda...
MSI K8N Diamond nForce 4 SLi, AMD64 Opteron 170 / 2000 @ 2500MHz X2 - Zalman 7000B-Cu, 2x1GB OCZ DDR500 3-3-2-8-1T, 1GB MSI GTX560-Ti-OC Twin Frazor II,
320GB Seagate 16MB SATA-II 7200.10, CM Centurion 5 Kasa - HiGHPOWER Absolute 650watt PSU, PHILIPS 190X7FB 1280x1024 monitör
Kullanıcı simgesi
BRAVEHEART

MesajGönderen: senetci » 17 Ekm 2007, 19:15

fiyatı hakkında fikriniz var mı bu 2000 modelinin hepsiburadaya baktım 200 ytl uygun mu bu model için
senetci

MesajGönderen: Makaan » 17 Ekm 2007, 19:41

D- Smart destekleyen receiver ları neden düşünmüyorsunuz. Açıkçası, uydu kullanıyorum, ne National Geographic he Discovery, ne History Channel ne özel bir çocuk kanalı ne de başka bir şey var. Ben de sizin gibi Digiturk den transferim 3 yıldır da kullanıyorum. Bşata keyleri felan ben de takip ediyordum. açıkçası bu key olayı genelllikle (lütfen diğer amaçlar için kullananlar alınmasın) erotik içerikli kanalların çözümleri için gerekli, yani bu kanallar şifreli ve receiver ınızın kart veya gömülü modül özelliği sayesinde yüklediğiniz keylere göe bu kanalları çözebiliyor, bu keyleri de internette forumlarda rahatlıkla bulabilirsiniz. Benim işime bir tek geçen haftaki GS maçında yaradı.

Bana şu anda D-Smart daha mantıklı geliyor.
Canon EOS 40D - Canon 50mm.
Macbook Pro Mid 2012
ibasso DX50 --> Meier Corda 2Stepdance --> Hifiman HE500
Kullanıcı simgesi
Makaan

MesajGönderen: senetci » 17 Ekm 2007, 20:29

valla hocam d.smart dusunmuyor degılım sadece su an ne alacagım bılmıyorum ıste sızın fıkırlerınıze tecrubelerınıze gore karar verıcem normal receiverlarla d-smart kullanılmıyor mu ozellıkle onun kullanılabıldıgı bır uydu alıcı mı alıcaz veya herhangı bır uydu alıp d.smart ın kartını falan mı takıcaz? artısı eksısı nedır bılemıyorum
senetci

MesajGönderen: senetci » 18 Ekm 2007, 10:35

görüşlerinizi bekliyorum...
senetci

MesajGönderen: sad » 18 Ekm 2007, 11:06

D smart için kendi cihazını almanız şart, başka uydu alıcılara kart takarak izleyemiyorsunuz. Diğer uydu alıcılar ile aynı özelliklere sahip (dreambox alamet birşeydir o ayrı) sadece 50-100 ytl daha pahalı. 4 adet discovery 1 adet animal planeti seyretmek için ilave 50-100 ytl verip vermemek size kalmış. Saygılar.
‘Tadına ancak çıplak olduğu takdirde varılan iki şey vardır. Bunlardan biri viskidir.’ Kelt atasözü.
Kullanıcı simgesi
sad

MesajGönderen: senetci » 18 Ekm 2007, 11:56

genel olarak d-smarttan pek memnun degıl anladıgım kadarıyla ınsanlar

ögrenmek istedigim bir diger konu pip (picture in picture) özelliğini kullanmak icin canaktan cift kablo mu cekmek gerekmekte?
senetci

MesajGönderen: aliko » 18 Ekm 2007, 12:35

senetci yazmış:ögrenmek istedigim bir diger konu pip (picture in picture) özelliğini kullanmak icin canaktan cift kablo mu cekmek gerekmekte?

Aynı transponder içerisindeki kanallar için hayır. (cnbce ve ntv gibi)
Farklı transponder için evet. (cnbce ve trt1)
aliko

Sonraki sayfa

Geri dön: Satın Alma Önerileri - Deneyimler - Uyarılar

Kimler sitede?

Bu forumu gezmekte olan kullanıcılar: Densha_Otoko ve 10 konuk