Katı meyve sıkacağı tavsiyesi

Donanım almak isteyenlere öneriler, kullanıcıların deneyimleri ve uyarıları

Forum Yöneticisi: Arcolion

Ynt: Katı meyve sıkacağı tavsiyesi

MesajGönderen: 440cdx » 15 Kas 2009, 01:17

Philips 750 Watt Gücündeki motor ile en sert ve katı meyvalardan olan ayva dahil bilinen her meyvayı sıkabilir.

Ancak Ayva gibi sert meyvaları motorun zorlanmaması için yedire yedire yavaş yavaş sıktırmak gerekir.Yoksa motor zorlanır ve maalesef yanar..

Nar gibi iç dokusu yumuşak dokulardan oluşan meyvaları sıkmakta hiç sorun değil ancak Nar'ı Philips ile sıkmak yerine yine kendim de kullandığım Philips'in Narenciye sıkacağı ile
sıkmakta yarar vardır.

25 Watt olan aşağıdaki ürün Nar, Greyfurt, Portakal , Limon vb. herşeyi sıkar.

Image

Ürün Tanıtım Linki : http://www.consumer.philips.com/c/meyve-suyu-sikacaklari-ve-blender-ueruenleri/25w-0.6l-hr2744_55/prd/tr/

Nar'ı neden narenciye ile sıkmakta yarar vardır çünkü iç dokusundaki hemen kabuğun altındaki katman katı meyve sıkacaklarında birlikte sıkıldığında nar tanelerinin beklenen
tadını bozar.

Limonda olduğu gibi...Limonun içi ekşidir ama kabuğun hemen altındaki kısım tam tersine bir o kadar acıdır.O yüzden bu tür sebze-meyvelerde katı meyva sıkacakları ile
sıkıldığında umulan tat çıkmaz ortaya ve biraz fazla posalı olur sıkılan meyva.

Ama Narenciye sıkcaklarında bunu kullanıcı kendisi ayarlayabilir ve zaten hiç bir zaman bir katı meyve sıkacağının sıktığı gibi aşırı posalı ve tat farkı olmadan meyvenin suyu
sıkılabilir.
Gerçek, insanların onu hazmetme yetisine göre eğilip bükülmez.

Kimisi Atatürk Tüccarıdır.Kimisi Din Tüccarı.Önemli olan bu sahtekarlıklara karşı insanları bilinçlendirmektir.

En güzel rejim, din ve vicdan özgürlüğü tanıyan demokrasidir.

Türkiye Cumhuriyeti için en uygun rejim, tüm toplum katmanlarının benimsediği demokratik ve laik düzendir.

Image
Kullanıcı simgesi
440cdx

MesajGönderen: nazareth » 15 Kas 2009, 01:35

burdaki herkes delikanli adam
ama sunu diyim tecrublerimle soyluyorum bu tip urunler annelere yaslilara almayin

bunlarin calismasi icin elinle yukardan meyvayi bastirmak zorunda oldugunda elleri aciyor
bastiramiyorlar basitrmayinca da olmuyor

o bakimdan su iyi bu iyi derken yaslilar icin ugrasamacaklari modeleri iyi kabugu soyle olur boyle olurdan daha iyi cunku kullanmadan kenara atiyorlar .kulanamadiklari icin obur turlu
Image
Tensai
Kullanıcı simgesi
nazareth

MesajGönderen: Bogachan Turk » 15 Kas 2009, 14:20

Bende asagida ki ürün var, ve memnunum acikcasi, ve genelde kisin daha cok kullaniyorum. Yukardan attiginda bastirmak icin tutacagi olmasi da benim icin bir arti ozellik. Diger urunleri bilmiyorum o yuzden yorum yapamiyorum, ancak dedigim gibi bu ürün fazlasi ile bana yetiyor.

Image
http://www.scarlett.com.tr/urun.asp?Men ... &ProdId=40
Bogachan Turk
DarkHardware

MesajGönderen: altec » 05 May 2010, 19:37

neler sıkılabilir katı meyve sıkacağında?
tavsiyeler lütfen? elma,havuç dışında bişeyler de sıkabiliyor mu?

portakalın ,limonun kabuğunu soysak sıkar mı?
Kullanıcı simgesi
altec
Pano Erişimi Engellenmiştir

MesajGönderen: 440cdx » 06 May 2010, 00:30

750 Watt ve üstü gibi motor gücü olan ürünler ayvayı da sıkabildiklerinden portakal - limon kabuğunu sıkmakta hiç sorun olmaz.

Ancak meyvanın kabuğunu soyup makinada sıkmak isterseniz makinalar ergonomik tasarımları gereği tam düzgün sıkamayabilir ve kabuğun bir kısmını artık olarak bırakabilirler
ancak meyvanın kabuklarını soymadan olduğu gibi atarsanız istenilen sonuç çıkabilir tahminimce..

Bu arada meyvaların kabuklarını sıkmak gibi bir ihtiyaç neden duydunuz bilmiyorum ama meyvalar genelde kabukları soyulduktan sonra sıkılır hep.. :roll:

Kimisi Atatürk Tüccarıdır.Kimisi Din Tüccarı.Önemli olan bu sahtekarlıklara karşı insanları bilinçlendirmektir.

Türkiye Cumhuriyeti için en uygun rejim, tüm toplum katmanlarının benimsediği demokratik ve laik düzendir.

Image
Kullanıcı simgesi
440cdx

MesajGönderen: emel00 » 25 Oca 2011, 11:28

Merhaba,
Şu markayı alın diyemiyorum ama çok rahatlıkla essenso marka ALMAYIN diyebilirim. Görüntüsüne ve fiyatına aldanarak aldığım xxl katı meyve sıkacağını ikinci kullanımda servise götürmek zorunda kaldım. Servis sanırım sorunu anlayamadığı için içinden bi parçayı değiştirmiş sadece. Bişey yapmış olmak için. Oldu gelin alın diye aradılar. Yine elma havuç sıkarken acayip sesler çıkarmaya ve yanık plastik kokmaya başladı. Meyve suyunda siyah plastik parçaları vardı. Yine götürdüm. Bu sefer başka bişey değiştirdiler. 3. kez aynı şeyi yaparsa iade almalarını istedim. Yine aynı şeyi yaptı. Bu sefer götürdüğümde makinenin sorunu yok siz kullanamıyorsunuz dediler. bu aleti ben bile kullanamıyorsam essenso boşuna getirip satmasın. kimse kullanamaz. firmayı aradığımda müşteri hizmelerine bir kere ulaşabildim sadece. sonra firma numarasından adamın birine ulaştım. adam servisle halledin sornunuzu dedi. güya marka olcaklar çok beklersiniz.
ayrıca pratikev.com u da kınıyorum çünkü ürün yorumlarında yorumumu yayınlamıyorlar. Böyle muhatapsız kalmamak için artık ordan hiçbirşey almıyorum.
emel00

MesajGönderen: emre666 » 25 Oca 2011, 11:35

essenso zaten çinde fason üretim yaptıran bir firma. alışveriş merkezlerine albenili mağazalar açınca insanların gözü boyanıyor. premier, king vs. markalardan fark yok.
Image
Kullanıcı simgesi
emre666

MesajGönderen: emel00 » 25 Oca 2011, 11:46

emre666 yazmış:essenso zaten çinde fason üretim yaptıran bir firma. alışveriş merkezlerine albenili mağazalar açınca insanların gözü boyanıyor. premier, king vs. markalardan fark yok.

Çoğu markanın üretimi çinde deil mi? Ben fiyatını philipse yakın görünce aynı kalitede olduğunu zannettim. Philips kullandığı için annem iyi olduğunu biliyorum. Fiyatına aldanmak derken ucuz olduğu için deil pahalı olduğu için aldım :) Elektronik eşyadır sorun çıkabilir benim en çok kızdığım ürününün arkasında durmaması. Servislere yıkmışlar bütün sorumluluğu. Daha önce başıma gelmemişti böyle birşey.
emel00

MesajGönderen: 440cdx » 25 Oca 2011, 17:11

Merhaba,

Bir süre essenso yu bende kullandım ancak ucuz etin yahnisi olan sonuçlarla karşılaştım.

Dediğiniz plastik yanığı kokusunun sebebi ürünün tasarımındaki kusurdan dolayı.

Tasarımdaki kusur ise şöyle ki çelik bıçaklı meyvayı sıkan aparatın oturduğu motor dönergeci ile bu çelik sıkacak aparatı arasında sıkılan meyvanın suyunun bardağa
akmasını sağlayan ara bir plastik parça var.

Bu plastik ara parça çelik dönergece biraz fazla yakın tasarlanmış bu yüzden meyvayı bastırıp sıkmaya çalışırken çelik dönergeç hafif bastırdığınız yöne yatıyor ve plastiğe
1000 Watt güçle dönerken sürtünmeye başlıyor ve meyve suyunu bardağa aktaran plastik aparatın çelik aparata yakın kenar kısmı erimeye başlıyor ve meyve suyuna
karışıyor ve yanık kokusu başlıyor.

Ucuz etin yahnisi olduğunu bildiğimden garanti meselesinden bir şey beklemediğimden kendim çözdüm olayı.

Plastik haznenin sürtünen taraflarını keskin bir falçata ile iyice düzgün kesip attım ondan sonra sorun ortadan kalktı.

Garanti prosedürü ve tüketici hakem heyeti gibi işlerle uğraşmak isterseniz uğraşın elbette.

Uğraşmak istemesseniz de çözüm anlattığım gibi. :wink:

Image
Kullanıcı simgesi
440cdx

MesajGönderen: Enyalios » 30 Oca 2011, 21:21

Bizde 300 küsür liralık philipslerden var çok memnunuz 3. senesine girdi sanırım halen sapasağlam hertürlü meyveyi sebzeyi atabilirsiniz.dikkat ettiğim kadarı ilede diğer tüm markalar kasalarını falan philipsden kopyalamıslar
Image

Steam Gift, Steam Key, Origin Key. ve Dahası

http://dukkanlar.gittigidiyor.com/EnyaliosKeyStore/
Kullanıcı simgesi
Enyalios

Önceki sayfa

Geri dön: Satın Alma Önerileri - Deneyimler - Uyarılar

Kimler sitede?

Bu forumu gezmekte olan kullanıcılar: KaziQ, Merkur, sCoRPion_tr ve 8 konuk