Saç Dipleri Neden Acır..

Off Topic! Panoya kayıtlı kullanıcıların, çok derinlere dalmadan, çeşitli konularda sohbet edebilecekleri bir alan. Bilgisayarla uğraşmaktan bunalanların biraz mola vermesi için....

Forum Yöneticisi: sondinozor

Saç Dipleri Neden Acır..

MesajGönderen: manyak » 06 Oca 2010, 03:59

Sürekli düzenli yıkarım ipek gibidirde çok bakarım yalnız dipleri acımaya başladı kask neden olur mu acıyor dipleri..
Image Sensiz karanlık buralar... Biz güneşi gökteki biliyorduk....
Kullanıcı simgesi
manyak

Ynt: Saç Dipleri Neden Acır..

MesajGönderen: mehmetemin » 06 Oca 2010, 04:02

Sacli deride herhangi bir enfeksiyon (mantar vs.) veya alerjik reaksiyon tarzi birsey olabilir mi? Bir cildiye uzmanina gorunun isterseniz...

Gecmis olsun..

--
Aylık $29.95... Sınırsız download...

Kullanıcı simgesi
mehmetemin

MesajGönderen: Flamm » 06 Oca 2010, 08:17

Eger acimanin yaninda kasinma falan da varsa ve kaski islak sac uzerine de kullaniyorsaniz, mehmeteminin dedigi gibi sac dipleriniz mantar vb bir enfeksiyon kapmis olabilir.
Haşr - 23: O, kendisinden başka hiçbir ilah bulunmayan Allah'tır. O, mülkün gerçek sahibi, kutsal (her türlü eksiklikten uzak), barış ve esenliğin kaynağı, güvenlik veren, gözetip koruyan, mutlak güç sahibi, düzeltip ıslah eden ve dilediğini yaptıran ve büyüklükte eşsiz olan Allah'tır. Allah, onların ortak koştuklarından uzaktır.
Kullanıcı simgesi
Flamm

MesajGönderen: Leon » 06 Oca 2010, 11:19

cok fazla yikiyorsaniz sac derisinde kuruluk da oluyor olabilir, cok kuru kalinca da iyi olmuyor, yikamayin demiyorum tabi ki ama ayrica sac kremi (ya da conditioner) da kullanabilirsiniz yikadiktan sonra. oyle yaparsaniz kuru kalmaz yani.
"Tell me I'm gonna see you again."
ImageImage
Yonetim tarafindan ihtar edildik, su posttan dolayi:
Leon yazmış:bu arada israil sekeri bile (bildiginiz seker) silah yapiminda kullanildigi icin gazzeye girmesine izin vermiyor. (teknik olarak mumkun). sizin boyle bir anlayis karsisinda ha gelin bizi bi denetleyin demeniz icin (soz meclisten disari) gerizekali olmaniz lazim. ki boyle bir denetlemeye hukuken haklari yetkileri falan yok.
Kullanıcı simgesi
Leon
Pano Erişimi Engellenmiştir

MesajGönderen: hillbilly » 06 Oca 2010, 15:04

Genellikle temiz ve bakımlı saçlarda oluşabilen bir hadise. İlginç ama öyle, sebebi yukarıda da söylendiği gibi kuruluk olabilir. Saçı koparmayacak sıklıkta bir tarakla taramak falan işe yarayabilir.
Huzur İçinde Yat Reha.
Kullanıcı simgesi
hillbilly

MesajGönderen: Chronos » 06 Oca 2010, 16:23

manyak yazmış:kask neden olur mu acıyor dipleri..

Benzer bir durum tüm gün şapkayla dolaşan bir arkadaşımda da vardı. Kafa derisi hava almayınca saç diplerinin acıması gayet doğal.
Chronos

MesajGönderen: lamettrie » 06 Oca 2010, 16:51

http://www.cilthekimi.com/sorusor/index.php

Bu sitede detylı bilgi bulabilirsiniz. Ya da kullanıcıların deneyimlerinden yararlanabilirsiniz.
Kullanıcı simgesi
lamettrie

MesajGönderen: DeepDark » 06 Oca 2010, 18:10

Chronos yazmış:
manyak yazmış:kask neden olur mu acıyor dipleri..

Benzer bir durum tüm gün şapkayla dolaşan bir arkadaşımda da vardı. Kafa derisi hava almayınca saç diplerinin acıması gayet doğal.

Evet dışarıya tosurmaya çıkarken bile baret takan şantiyecilerin dertlerinden biridir aynı zamanda.
"Ben, söylediklerimden sorumluyum, anladıklarınızdan değil!.." La Edrî
Image
Kullanıcı simgesi
DeepDark

MesajGönderen: Fatih Erdoğan » 07 Oca 2010, 01:48

Manyak ölmemiş yaşıyor. :D Kafadan kontak arkadaşım senin saçlar gıcıklığına karşınıyordur. Bir dc akım ver düzelir onlar. :twisted:
Saygılar.
Image
"Kadın dediğin İstanbul gibi olmalı; fethi zor, Fatih'i tek"
"Para hırsını yendiğin zaman, dünyadan alabileceğini alırsın.."
Müteahhit'lere, şantiye şeflerine, saha mühendislerine İş Güvenliği eğitimi verilir..İsg Uzmanı Fatih
Kullanıcı simgesi
Fatih Erdoğan

MesajGönderen: Ş@RbOn » 07 Oca 2010, 22:39

Mentollü şampuan kullanmayı da deneyebilirsiniz.
Ş@RbOn

MesajGönderen: tramola » 08 Oca 2010, 12:48

Hassas olan bazı bünyelerde nezle, grip vs. olmadan önce saç dipleri ağrıyabiliyor -hastalık habercisi gibi-

Bir de saçınız uzunsa ve bir müddet aynı şekilde toplamışsanız, mesela kafa derinizi gerecek sıkı bir at kuyruğu, o da ağrıtabilir.
Kullanıcı simgesi
tramola

MesajGönderen: MaedHrOS » 08 Oca 2010, 14:24

Ş@RbOn yazmış:Mentollü şampuan kullanmayı da deneyebilirsiniz.

felaket birşey kimseye tavsiye etmiyorum.vucudun muhtelif yerlerine deydirmeyi hiç ama hiç önermiyorum.. :twisted:
Image
Image
Kullanıcı simgesi
MaedHrOS

MesajGönderen: impress » 08 Oca 2010, 15:30

MaedHrOS yazmış:

felaket birşey kimseye tavsiye etmiyorum.vucudun muhtelif yerlerine deydirmeyi hiç ama hiç önermiyorum.. :twisted:

al benden de o kadar clear dan uzak durun :twisted: :mrgreen: burun deliğine kadar yakıyor anasını satim :lol:

kasktan yapıyordur. saçlar bir forma alışınca dokunur dokunmaz beniki de acır. biraz durunca geçiyor. kask şapka takınca bende de oluyor çünkü.takmazken hiçbir sorun yok.
byeee
Kullanıcı simgesi
impress

MesajGönderen: Eldrun » 08 Oca 2010, 15:32

Benim saçlarım uzun. Geçen sene bi kere mentollü şampuan kullandım, saçlar 3 numaraya vurulmuş gibi oldu. :D Kışın pek tavsiye etmem ama yazın güzel olur.

impress'in dediği gibi, saçlar belli bir forma alışınca başka bir yöne alırsan acır dipleri. kask ve şapkalar da o yüzden acıtıyor aslında.
i3 540 @4GHz| MSI P55A-G55 |16GB (4x4) G.Skill 1600MHz RipjawsX| 512MB Sapphire HD4770 @ Asus BIOS | Samsung 2233BW | 1TB Seagate 7200.14 | Antec NeoPower 550W
"He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster... when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you..."
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit"
Kullanıcı simgesi
Eldrun

MesajGönderen: Chronos » 08 Oca 2010, 16:28

MaedHrOS yazmış:

Image
Chronos

Sonraki sayfa

Geri dön: Off Topic - Café DarkHardware

Kimler sitede?

Bu forumu gezmekte olan kullanıcılar: 440cdx, Google [Bot], PiSi ve 14 konuk