adanada taksi ücretleri astronomik mi?

Off Topic! Panoya kayıtlı kullanıcıların, çok derinlere dalmadan, çeşitli konularda sohbet edebilecekleri bir alan. Bilgisayarla uğraşmaktan bunalanların biraz mola vermesi için....

Forum Yöneticisi: sondinozor

adanada taksi ücretleri astronomik mi?

MesajGönderen: akn » 05 Nsn 2009, 17:01

adanayı bilenler için söylüyorum.
yüreğir otogarından , ziya paşa bulvarına 17 tl tutar mı taksi ücreti. ben şaştım kaldım
vermem dedim adama.11 tl verdim indim
istanbulda bu paraya nerelere gidilir taksiyle
bu şehirde taksiye binilmiyor diye mi böyle anormal fiyatlar
gündüz, öğle vakti hem de. gece tarifesi filan değil
akn

Ynt: adanada taksi ücretleri astronomik mi?

MesajGönderen: pentaman » 05 Nsn 2009, 17:04

Muhtemelen taksi yoğun kullanılmadığı için ücretler yüksek. 4-5 sene önce havaalanı-otogar arası için 10 tl alıyorlardı, İstanbul'da bunun 1/3'üne o kadar mesafeyi rahat gider insan. Sonunda Hatay havaalanı açıldı da kurtulduk havaalanı-taksi-otogar üçgeninden:)
pentaman

MesajGönderen: kHanTW » 05 Nsn 2009, 19:19

Adana havaalanında eskiden %100 fazla ücret weriliyormuş... Şimdi %20 fazla ödeniyormuş.

Genelde küçük şehirlerde taksi ücretleri fazla oluyor ama Adana'nın küçüklüğü de tartışılır. Benim ewe 20-30 arası felan yazıyor havaalanından. Bu fiyatlarla istanbulda uzak bi yere gitmek 200 lira felan tutar herhalde.
"Matters of great concern should be treated lightly" "Matters of small concern should be treated seriously"
Kullanıcı simgesi
kHanTW
DarkHardware

MesajGönderen: nazareth » 05 Nsn 2009, 19:20

yogun kullanilsin kullanilmasin
otobus dolmus gibi taksinin de bir tarifesi vardir
uymayacaksa gitsin baska is yapsin hiyarlar.
Image
Tensai
Kullanıcı simgesi
nazareth

MesajGönderen: Yasin Aydin » 05 Nsn 2009, 19:29

nazareth yazmış:yogun kullanilsin kullanilmasin
otobus dolmus gibi taksinin de bir tarifesi vardir
uymayacaksa gitsin baska is yapsin hiyarlar.

İyi de bu ücretler yerel mi yoksa ulusal mı? Ben yerel diye biliyordum?
Yasin Aydin

MesajGönderen: nazareth » 05 Nsn 2009, 19:39

yerel belirlenebilir
ama %200 mus zamaninda simdi ust uste kriz deyince o kadar bindirme yapamiyorlardir

keza ben cocukken taksimetre diye bisi yoktu tutturabildigine dosemeye calisirlardi

dahasi anadoluda bi cok taksici taksi degil
taksi diyorlar ozel araclara

abim kasabanin meydaninda bekliyo saga sola adam tasiyo ama kirmizi 83 model sahin
taksi degil
ama arkadaslar taksi diyor(ozel arac diye)
hizmet olarakta taksi hizmeti veriyorlar

forum ilk acildigi zamanlardi
bi kac anadolulu arkadas sinmdiki zebil gibi acilan araba topiklerinden acmisti
taksi alacagiz model diye sorduyordu
hatta ozgur bunlara dahil miydi degilmiydi emin degilim

yani genele vurursan
1) cogunlugu yasadisi
2)yasal olsada istedigi paralar yasadisi

gitmiyom kardesim isine gelirse restini cekiyo

hele kasaba sehir arasi tek tuk arac olan yerde 4-5 kat para bile istebiliyorlarmis zamaninda.durumun bir aciliyetini gorurlerse sehrin yabancisindan hele.
Image
Tensai
Kullanıcı simgesi
nazareth

MesajGönderen: obic » 07 Nsn 2009, 13:41

Adana'da ulaşım problemi pek yok,

- Herkesin 2'şer arabası var.
- Metro her yere gidiyor zaten,
- Belediye otobüsleri derseniz oldukça dakik,
- Özel Halk otobüsleri ve dolmuşlarda son derece modern ve çağladaş bir konfor sunuyor,
- Yüreğirdekiler de kendi başının çaresine baksınlar.
- Adnan menderese kocaman yürüyüş yolu yaptık bir yere gidecekseniz oralara gidin.

Bu şartlar altında kim taksiye ihtiyaç duyar ki? Kırk yılın başında bir hava alanına gitmişsiniz onu da ödeyin canım.
Ne yani taksiciler para kazan masın mı?

Aytaç Durağı tekrar belediye başkanı seçen bir zihniyete bunlar da müstehak değil mi zaten? :whistle:
Kullanıcı simgesi
obic

MesajGönderen: NoFlyZone » 07 Nsn 2009, 14:05

Adanayı bilmiyorumda Antalya'ya geçen yaz iş dolayısıyla iki haftalık bir süreliğine gittim... Ben öyle taksi ücreti görmedim... İki adımlık yola 20-25 TL gibi astoronomik rakamlar ödedim iki gün... Daha sonra yönetimle konuşup durumu anlatınca Astra'yı çektiler altıma hemen kiralayıp... 2 hafta için 300 lira ödedik olay kapandı :)

Sözün özü Güneye indikçe taksi fiyatları yükseliyor... Örneğin Bursa'da da az bir fark olmakla birlikte İstanbul'dan yüksek... İzmir'e gittiğimde de oha demiştim Taksi fiyatlarına... Ama en aşmışını Antalya'da görmüştüm...

Sizin oralarda geçeli olur mu bilemem ama "Abi gündüz açarsan bineyim" ve "Abi 15 liram var götürür müsün" teknikleri oldukça işe yarar İstanbul'da, özellikle de geceleri...Bu şekilde ucuz ulaşım sağlanabilir...Tabi her zaman yemez o ayrı :)
Image

"...Belki de takılan bir maskedir hayata karşı koymak için.Gülen maskenin altında ağlayan ben..." FS
Kullanıcı simgesi
NoFlyZone

MesajGönderen: gilker » 07 Nsn 2009, 14:12

küçük şehirlerde taksi parasının fazla olması normal istanbulda 5000 küsür taksi var 15 milyon kişi yaşıyor ve taksi dolmuş gibi temel ulaşım araçlarından biri
işten geç çıktığında istanbulda taksi çağırmak normal iken ufak biyerde lüks kaçabilir. sonuçta benzin fiyatları ve maliyetler aynı
http://www.cizerim.com
Intel E8400@3.6GHZ 333@423FSB1,40V - Gigabayte DS3R - OCZ 4GB (2x2GB) 800@846mhz Platinum CL 5-4-4-15 1.8v - Zerotherm CF900 - High Power 500W - Akasa ZEN Atx - Akasa SD-HC Internal Kart Okuyucu - Palit 8800GT 512mb - Samsung 16x sata DVD Writer-Samsung 2232BW - logitech mx1000 mouse - logitech MX3000 klavye - logitech x540 speaker
Kullanıcı simgesi
gilker

MesajGönderen: Zoma » 07 Nsn 2009, 16:38

Adana havaalanından, otogara 5 liraya götüren taksi de var. Ama birkaç müşteriyi daha beklemeniz gerekiyor, dolmuş hesabı çalışıyor arkadaş.

Ayrıca yine dolmuş misali Adana-Mersin arasını 20 liraya götüren taksiler türemiş havaalanında. Kocaman pankartlarla karşılıyorlar havaalanından çıkanları. :)
Kullanıcı simgesi
Zoma

MesajGönderen: kHanTW » 07 Nsn 2009, 16:47

Zoma yazmış:Adana havaalanından, otogara 5 liraya götüren taksi de var. Ama birkaç müşteriyi daha beklemeniz gerekiyor, dolmuş hesabı çalışıyor arkadaş.

Ayrıca yine dolmuş misali Adana-Mersin arasını 20 liraya götüren taksiler türemiş havaalanında. Kocaman pankartlarla karşılıyorlar havaalanından çıkanları. :)

Tabi tabi, vip tarafındaki kapıdan dışarı çıktığınız an fiyatlar ucuzluyor :)
"Matters of great concern should be treated lightly" "Matters of small concern should be treated seriously"
Kullanıcı simgesi
kHanTW
DarkHardware

MesajGönderen: Zoma » 07 Nsn 2009, 18:40

kHanTW yazmış:
Zoma yazmış:Adana havaalanından, otogara 5 liraya götüren taksi de var. Ama birkaç müşteriyi daha beklemeniz gerekiyor, dolmuş hesabı çalışıyor arkadaş.

Tabi tabi, vip tarafındaki kapıdan dışarı çıktığınız an fiyatlar ucuzluyor :)

Vallahi hangi kapı oluyor o bilmiyorum da, ben her seferinde havaalanından anayola yürüyüp, oradan dolmuşla otogara geçip, oradaki servislerle Mersin'e geçiyorum. Çok sevgili Pegasus Mersin->Adana servisi yapmasına rağmen, aynı arabayı boş döndürüyor geriye. Yolcularını Mersin'e götürmüyor. :shot:

Tabii bu işte taksicilerin parmağı olduğunu da düşünmeden edemiyor insan. :)
Kullanıcı simgesi
Zoma

MesajGönderen: Tifa » 07 Nsn 2009, 23:26

Taksi ücretleri her yerde astronomik. Taksi kadar gıcık olduğum bir oluşum daha yok memlekette. Bu hükumet dediği gibi anlamsız plaka rantına kan doğrarsa bir dahaki genel seçimde kesinlikle oyumu kendilerine vereceğim.

Sabah servisi kaçırır vapurdan inersin, ceket gravat görünce nereye gideceğini anlayıp almaz.

Yağmur yağar almaz. Ama son derece olumlu şartlarda, minibüs yolunda indi-bindi minibüsü beklerken 5 tanesi arka arkaya korna-kaş göz yaparak almak ve nereden binersen bin mümkünse havaalanına gitmek ister.

Trafikte kural mural tanımaz, onu yazmıyorum bile, gerek yok.

Plakası 500 milyar, müşteriye layık gördüğü araba 5 milyarlık pis şahin.

Kendi arabanla giderken önünde gider gaz koklatır. Bağlantılı olarak km'de 1 yakıp 100 almak ister. Bunun adı da "ekmek parası" olarak kutsanır.

Bir tartışmada "taksici dövüyorlar" diye tantana çıkarıp çete gibi çoğalır.

Parasız hiçbir iş yapmaz. Bir keresinde takviye kablosu lazım oldu, eleman "ama 5 liranı alırım" diyerek söze girdi. Zaten sen paranın sözünü açmasan ben sana 3-5 birşey atacaktım. Ama bu gibi incelikleri sen de bilebilsen zaten taksici olmazdın.
Kullanıcı simgesi
Tifa

MesajGönderen: Cevher67 » 08 Nsn 2009, 07:17

Adana ile ilgili bir bilgi daha ekleyeyim, Üniversite çalışan turuncu otobüsler yanlış hatırlamıyorsam 42 dakikada ilk duraktan çıkıp son durağa girmek zorundalar.
Bazı duraklarda bunların özel telsizli elemanları oluyor, süreye uymayanları kontrol etmek için, yine yanlış hatırlamıyorsam 40 sn gibi bir opsiyonları oluyordu.
Ayrıca Adana'ya ilk gittiğimde bize yapılan ilk uyarı taksiye binecekseniz ve yolu bilmiyorsanız etrafınıza iyi bakın, taksici sizi gezdirir şeklindeydi.
8 sene kaldım, taksiye binmişliğim bir elin parmaklarını geçmez.
Kendini adam etmeyenler, başkalarının adamı olmaya mahkumdurlar.
Kullanıcı simgesi
Cevher67

MesajGönderen: AMD1976 » 08 Nsn 2009, 07:54

Adanada taksiciler uyanık genellikle akşam tarifesi açıyorlar :evil:
Ben sporcunun zeki , çevik ve ahlaklısını severim.
M. Kemal Atatürk
Sevgi , saygı , birlik beraberlik ve barış.
Cem Ceminay
Image

AMD 6000+ X2 / ASUS M2N-SLI DELUXE / 4 GB KINGSTON HYPERX DDR2 800 (4-4-4-12) CL4 / 2 x 500 GB WD SATA2 / Palit 7600 GSS / ASUS DRW-1814BL SATA DVD-RW SİYAH / CM RC-810 FULL TOWER KASA / SILVERPOWER 400W PSU / ASUS VW222S 22" LCD / TUNCMATIK LITE 1000 VA UPS
Kullanıcı simgesi
AMD1976

Sonraki sayfa

Geri dön: Off Topic - Café DarkHardware

Kimler sitede?

Bu forumu gezmekte olan kullanıcılar: ancestral, Google [Bot], Mono, Punish ve 28 konuk