Trafik Cezası kaç günde internette görünür?

Off Topic! Panoya kayıtlı kullanıcıların, çok derinlere dalmadan, çeşitli konularda sohbet edebilecekleri bir alan. Bilgisayarla uğraşmaktan bunalanların biraz mola vermesi için....

Forum Yöneticisi: sondinozor

Trafik Cezası kaç günde internette görünür?

MesajGönderen: Kibitzer » 02 Mar 2009, 12:21

Selamlar.

Hafta sonu dönüş yapmakta olan bir otobüs yüzünden girilmez tabelasını göremedik ve trafik cezasını yedik. Polis aracındaki bir PDA tarzı alete plaka, ehliyet no, tckimlik vs bilgileri girdi ve "evinize gelecek ceza" dedi. Şimdi de internetten kontrol ediyorum sürekli, çünkü ruhsattaki adresten taşındık ve asla o mahalleye gitmek istemiyorum. Benzer bir tecrübesi olan var mı? Kaç günde internette görünür? İndirimli ödeme zamanını kaçırmak istemiyorum.

Teşekkürler.
Kullanıcı simgesi
Kibitzer
DHW Yazar Ekibi

Ynt: Trafik Cezası kaç günde internette görünür?

MesajGönderen: sad » 02 Mar 2009, 18:18

2004 yılında yazılan ceza halen internet vergi dairesinde görülmüyor. Dürüst bir vatandaş (!) olarak taşıtlar vergi dairesine gidip sorduğumda; çok yoğunluk var 5-6 yıl öncesinin cezalarını ancak girebiliyoruz, bir kısmıda girilmiyor. Borcu yoktur belgeleri vergi açısından sağlıklı, ceza açısından referans değil gibi bir edebi cevap almıştım. Sinirden cezamı polis arkadaşlara doğru yırtıp attığım için bende ne zaman işleme girer diye merak ediyorum :)). Saygılar.
‘Tadına ancak çıplak olduğu takdirde varılan iki şey vardır. Bunlardan biri viskidir.’ Kelt atasözü.
Kullanıcı simgesi
sad

MesajGönderen: TiesTorN » 02 Mar 2009, 18:20

sad yazmış:Sinirden cezamı polis arkadaşlara doğru yırtıp attığım için bende ne zaman işleme girer diye merak ediyorum :)

Aynısını geçen sene yapmıştım :lol: muhtemelen 1 seneyi geçmiştir ama daha ne eve ne de internete düşmedi, bakalım... Unuttular mı ne oldu anlamadımki :mrgreen:
[Intel i7-3770K + Noctua C14] --> 4.7ghz @ 1.27v | ASUS P8Z68-V Pro/Gen3 | (4gb x2) 8gb GSkill RipjawsX DDR3-1600 (7-8-7-24-1T) @1.6V | EVGA GTX 780 TI Superclocked ACX | CoolerMaster HAF-X + 850W EVGA G2 PSU
Corsair F120 + OCZ Vertex 2 80gb + 300gb VelociRaptor + [1,5 + 2TB] Seagate 5900rpm| Pioneer BDR-206D BluRay | [Logitech Z623 + Sennheiser PC350] <- SB Zx | Logitech G19 + Roccat Kone Pure (Orange) | Asus VG248QE 144 Hz

Image
Kullanıcı simgesi
TiesTorN

MesajGönderen: MustafaKemal » 02 Mar 2009, 21:26

Aylar önce gelmiş ama bana ulaşmamış (haberi gelmişti) 2 adet trafik cezası arabayı satarken bile çıkmadı. Aynı şekilde şirketin aracına bir yıldan fazla süre önce yediğimiz ceza muayenede de çıkmadı. Yani çıkmıyor...
Kullanıcı simgesi
MustafaKemal

MesajGönderen: aga61 » 02 Mar 2009, 21:41

adrese gelmeyen cezaların bir nüshaları trafik şubelerinde dosyalara konmak için istifleniyor
memurların müsait olduğu bi zaman diliminde o cezalar dosyalanıyor ilk işlem yapmak için trafik şubesine gidip dosyayı çektirdiğinizde karşınıza çıkıyor.
Image
Kullanıcı simgesi
aga61

MesajGönderen: Leon » 02 Mar 2009, 22:16

internette 15 gunde cikmasina imkan yok. hatta 15 gunden hemen sonra cikmasi bile pek ihtimal dahilinde degil, aylar sonra cikar. hatta yillar da olabilir.
"Tell me I'm gonna see you again."
ImageImage
Yonetim tarafindan ihtar edildik, su posttan dolayi:
Leon yazmış:bu arada israil sekeri bile (bildiginiz seker) silah yapiminda kullanildigi icin gazzeye girmesine izin vermiyor. (teknik olarak mumkun). sizin boyle bir anlayis karsisinda ha gelin bizi bi denetleyin demeniz icin (soz meclisten disari) gerizekali olmaniz lazim. ki boyle bir denetlemeye hukuken haklari yetkileri falan yok.
Kullanıcı simgesi
Leon
Pano Erişimi Engellenmiştir

MesajGönderen: Alp Özgüder » 02 Mar 2009, 22:40

Benim de geçen aracımı çekmişler, gittim aldım 60 YTL verip.Çekicideki memura cezamın ne zaman geleceğini ve ne kadar olduğunu sorunca "Bir hafta da sürebilir, bir yılda muhtemelen bir yıldan fazla sürer." gibi bir cevap verdi.
Alp Özgüder

MesajGönderen: aga61 » 03 Mar 2009, 00:57

Alp Özgüder yazmış:Benim de geçen aracımı çekmişler, gittim aldım 60 YTL verip.Çekicideki memura cezamın ne zaman geleceğini ve ne kadar olduğunu sorunca "Bir hafta da sürebilir, bir yılda muhtemelen bir yıldan fazla sürer." gibi bir cevap verdi.

çok normal çünkü cezaların posta pullarına ödeme çıkılamıyor
neden kaz gelecek yerden tavuk esirgeniyo diye tahmin yürütemiycem ama
Image
Kullanıcı simgesi
aga61

MesajGönderen: Çağrı » 03 Mar 2009, 03:22

2004ten bu yana türlü türlü ceza yedim hiç birisi adrese gelmedi internettede çıkmıyordu araba perte çıkmıştı arabayı trafikten sildirirkende çıkmadı. Sonra yeni araç aldım ondada ceza yedim sis farı açık diye :D oda çıkmıyor internette bakalım sonradan inşallah önümüze çıkmaz bunlar yoksa kötü patlar.
Kullanıcı simgesi
Çağrı

MesajGönderen: Çağrı » 03 Mar 2009, 03:22

çift msj.
Kullanıcı simgesi
Çağrı

MesajGönderen: Kibitzer » 03 Mar 2009, 09:36

Bir keresinde EDS ile yediğimiz bir ceza vardı. Kırmızı ışıkta ucu ucuna durmuştum, aslında durmasam geçip gidip ceza almayacaktım ama durmak gibi bir salaklık yaptım ve zor durmuş olduğum için arabayı biraz geri bile aldım. Sonra ceza geldi, 3 adet resim çekilmiş ve bir tanesinde geri vites lambalarımın yandığı bile belli. Şimdi de cezayı makbuz olarak kesmeyip PDA'ya girdiği için tedirgin oldum. Aslında bir belge imzalayıp falan vermesi gerekmiyor muydu? Yani kötü niyetli olup "Ben o gün oradan geçmedim kardeşim! Bu cezayı kafalarından yazmışlar" deme ihtimali de çıkıyor.
Kullanıcı simgesi
Kibitzer
DHW Yazar Ekibi

MesajGönderen: MilesTeg » 03 Mar 2009, 12:49

İki sene önce yediğim ceza 2 hafta içinde internete düşmüştü ve ben de ödememi kolaylıkla yapmıştım. Posta pulu olmama veya elden tebliğ olayı internete düşüp düşmemesini bağlamaz. Önemli olan bilgi işlem dairelerinin sizin cezayı ne hızda işleme sokacaklarıdır. Eğer ciddi bir engel olmazsa 2 hafta içinde internette görünmesi lazım. Tabii bu ideal olanı. Ülkede yolunda giden çok az şey olduğu için benim durumumu istisnai olarak değerlendirebilirsiniz :)
Sokma akıl kırk adım gider - Anonim.
"direkt olarak" yerine "doğrudan"
Rabbime sordum, "akıllı ol" dedi!
Kullanıcı simgesi
MilesTeg
Forum Yöneticisi

MesajGönderen: yaman » 03 Mar 2009, 12:53

indirimli ödeme süresi size tebliğden itibaren başlıyor.
Saygılar,
Yaman
PDA/GSM: IPHONE4S TABLET: IPAD2
PC :I7-2600-8GB-5850-1TB-2232BW / DSLR : EOS350D
Laptop1: HP Pavilion 2.53ghz-4gb-4650-240SSD-15.6"W
Laptop2: Toshiba M70-192 Centrino 2.16-2gb-X700-200GB-15.4"W
yaman

Geri dön: Off Topic - Café DarkHardware

Kimler sitede?

Bu forumu gezmekte olan kullanıcılar: activ, Erlik, lawnmower, MaverocK, Mono, OnLyTNT ve 23 konuk