bademcik şişti,hastalık ufukta.neler yapılabilir?

Off Topic! Panoya kayıtlı kullanıcıların, çok derinlere dalmadan, çeşitli konularda sohbet edebilecekleri bir alan. Bilgisayarla uğraşmaktan bunalanların biraz mola vermesi için....

Forum Yöneticisi: sondinozor

bademcik şişti,hastalık ufukta.neler yapılabilir?

MesajGönderen: akn » 25 Oca 2009, 19:44

bademcik şişmesi,bir yada en fazla 2 güne hastalanacam belirtisi bende
düzenli olarak c vitamin tüketirim,sabah greyfurt suyu içtim mesela.
bu duruma geldiğinizde kendinizi hastalanmadan iyileştirebilecek yöntemleriniz var mı? tylol hot filan iyi geliyor mu mesela?
akn

Ynt: bademcik şişti,hastalık ufukta.neler yapılabilir?

MesajGönderen: Punish » 25 Oca 2009, 19:51

Annem şey yapardı bademciğim kötüleşti mi...

Elmayı ezer kaynatır, bi bez parçasına yayar, tül aracılığı ile sıcakken boynuma bağlardı. Soğuyana kadar beklerdim ben de.. Cidden iyi geliyor :D
Intel i5-760 @ 3.4GHZ 1.216V | Asus P7P55D-E | 2x2GB G.Skill 2133MHz F3-17000CL8 & 2x4GB G.Skill 1600Mhz F3-12800CL7 (1600Mhz 9-9-9-28) | 2GB Zotac GTX670 | 1TB Samsung HD103SJ & HD103UJ / 1 TB Seagate SV35 / 3 TB Seagate Barracuda | 21.5" Samsung BX2231 | Microlab 5+1 1900 | OCZ Fatality 750W | Logitech G5 Mouse | Microsoft Comfort Curve Keyboard 3000
Kullanıcı simgesi
Punish

MesajGönderen: Biyocan » 25 Oca 2009, 21:50

4 saatte bir vermidon ve aprol alacaksınız.Yani şimdi vermidon aldınız diyelim 4 saat sonra aprol 4 saat sonra vermidon şeklinde.Geçmiş olsun...
Biyocan

MesajGönderen: mehmetemin » 25 Oca 2009, 22:04

Punish yazmış:Elmayı ezer kaynatır, bi bez parçasına yayar, tül aracılığı ile sıcakken boynuma bağlardı. Soğuyana kadar beklerdim ben de.. Cidden iyi geliyor :D

Tamamen psikolojik... Infeksiyon hastaliklarinin ana tedavisi antibiyotikler, destekleyici tedavisi de C Vitamini gibi bagisikligi destekleyen maddelerdir. Onun disinda hersey kocakari ilaci olmaktan oteye gitmez.

Elmayi boynunuza sarmak yerine yeseniz vucudunuza daha fazla faydasi olurdu :)

--
Aylık $29.95... Sınırsız download...

Kullanıcı simgesi
mehmetemin

MesajGönderen: murat.md » 25 Oca 2009, 22:09

Geçen gün boğazım ağrıdığında mahhale meyvecisi bir amca var oturduğum yerde.Yaşlı olduğu için ona sordum ne yapmalıyım diye.Ihlamur al sabah öğle akşam iç hiç bişey bırakmaz,iyileşirsin dedi.Sabah kalktığımda soluğu tuvalette aldım ve amcanın dediği gibi vücudumda hiç bişey kalmadı.Sağolsun herşey bıraktı kendini.Ama boğaz hala ağrıyordu.Kabızlık varsa bire bir ama eğer boğazsa olay denemeyin :oops:
Image
Kullanıcı simgesi
murat.md

MesajGönderen: info » 25 Oca 2009, 22:40

sarmısağı çiğneyerek yutun, greyfurt fln içmeyin (antibiyotiklerle arası iyi değil.)
boğazınızı yumuşutmak için pekmez yiyin.

fakat bunlar takviye cozumler. bademciklerinizdeki iltihap büyümeden bir doktara gidin ve antibiyotik tedavisine başlayın.
her sene bademcik iltihabına yakalanan birisi olarak söylüyorum eğer önemsemezseniz ve iltihap büyürse 2-3 hafta yatağa düşürebilir. ayrıca boğazda oluşan iltihabı yutmaya başlarsanız mide rahatsızlığı başlar yedikleriniz çıkarırsınız vucut iyice zayıf düşer zincirleme şekilde durumunz kötüye gider. o yüzden geç olmadan doktara gidin bu tip iltihap durumlarında.

bu arada not olarak söyleyeyim bu bademcik şişmesi üşütmeden soğuk birşey içmekten değilde genelde bakterilerin yol açtığı bir durum, o yüzden genel temizliğe ve bulunduğunuz ortamın havasının temizliğine dikkat edin.
info

MesajGönderen: aliko » 25 Oca 2009, 22:49

Grog da iyi gelir.
aliko

MesajGönderen: MasterG » 25 Oca 2009, 23:38

Al sana bir kaç kocakarı çözümü:

1) Çay bardağının yarısından biraz az olacak şekilde limon doldur. geri kalanına ılık su. Bas içine alabildiğince tuz. Sabah akşam gargaranı yap. Ama baya sağlam yap, uzun uzadıya iyice boğazına işlesin. Afedersin boğazından sarımtırak şeyler gelince şaşırma. Tabi bi kısmıda limon onun :D

2) Tavsiye etmem ama, türk kahvesini , kahve fincanına 2 kaşık at, karabiberi bas azıcık ılık su doldur iç. Ölme ihtimalin yüksek :D

3) Bunun işe yaradığını düşünürüm, eşarbı bandaj gibi bir hala getir. üzerine pamuk koy. karabiberi sonsuz ek, üstüne limon kolanyasını daya , boğazına sar 2 saat dur. İnanılmaz yakar ama faydası olur kanımca.

4) Zaten fitamin takviyesi, sıcak durma, sıkı giyinme, düzenli beslenme yaplıması gereken şeyler.

yada

Bi doktora görün :D (1. seçenek hakkaten işe yarar)
Impossible only takes time
MasterG

MesajGönderen: curly » 26 Oca 2009, 00:02

MasterG yazmış:Al sana bir kaç kocakarı çözümü:
3) Bunun işe yaradığını düşünürüm, eşarbı bandaj gibi bir hala getir. üzerine pamuk koy. karabiberi sonsuz ek, üstüne limon kolanyasını daya , boğazına sar 2 saat dur. İnanılmaz yakar ama faydası olur kanımca.

Yukarıda bahsi geçtiği şekilde kolonyalı bandaj vs. yi boğaza sarmak ciddi alerjik etki yaratıyor. Bilginize :wink:
Kullanıcı simgesi
curly

MesajGönderen: MasterG » 26 Oca 2009, 00:05

curly yazmış:

Yukarıda bahsi geçtiği şekilde kolonyalı bandaj vs. yi boğaza sarmak ciddi alerjik etki yaratıyor. Bilginize :wink:

Alerjik demeyelimde ayarı tutturamazsan boyun derisini tahriş edebilir. Haliyle biber, kolanya, sıcak ortam. Ek olarak ne alerji oldu bende nede tahriş, bunuda belirtiyim.
Impossible only takes time
MasterG

MesajGönderen: Mr.Crunch » 26 Oca 2009, 00:08

MasterG yazmış:
curly yazmış:

Alerjik demeyelimde ayarı tutturamazsan boyun derisini tahriş edebilir. Haliyle biber, kolanya, sıcak ortam. Ek olarak ne alerji oldu bende nede tahriş, bunuda belirtiyim.

Alerji tüm insanlar için genellenemez. Sizde yok diye başkasında da olmayacak denemez :wink:
Çok az bir kolonyayı yanaklarıma, boğazıma sürdüğüm zaman anında kızarma oluyor bende. Yani kişi bir şey olmayacağını biliyorsa yapabilir.
"Vandallık bizim işimiz. Her türlü isyan, çapulculuk ve slogan işleriniz itinayla yapılır, hemen teslim edilir."
Kullanıcı simgesi
Mr.Crunch
Forum Yöneticisi

MesajGönderen: mehmetemin » 26 Oca 2009, 00:11

MasterG yazmış:3) Bunun işe yaradığını düşünürüm, eşarbı bandaj gibi bir hala getir. üzerine pamuk koy. karabiberi sonsuz ek, üstüne limon kolanyasını daya , boğazına sar 2 saat dur. İnanılmaz yakar ama faydası olur kanımca.

Bogaz agrisinin sebebi bakteri (veya virus)lerdir. Sizin distan uygulayacaginiz hicbir sey onlari oldurmez...

Bogaza biber, sarmisak surup cildi yakinca sanki bogaz agrisi gecmis gibi hissedersiniz cunku disaridaki agri iceriyi bastirir. Ama bu yine cozum degil, yine degil.

Boynuna civi sok o zaman... Mumkun degil onun yaninda bademcik acisini hissetmek. Cozum mu oldu bu???

Sacma sapan seyler yazmaktan zevk mi aliyorsunuz bilmiyorum. Herhalde yasiniz 6-10 arasinda oldugu icin sacmalama ozgurlugunuzu kullaniyorsunuz...

--
Aylık $29.95... Sınırsız download...

Kullanıcı simgesi
mehmetemin

MesajGönderen: (x-y)(x+y) » 26 Oca 2009, 00:30

Aferin veya Aferin forte alın. 2 günde toparlarsınız. İnanılmaz bir ilaçtır kendileri.
İlk önce komünistleri alıp götürdüler, ben sesimi çıkarmadım. Beni ilgilendirmiyordu.Sonra Yahudileri aldılar toplama kamplarına götürdüler, ben yine sesimi çıkarmadım.Çünkü bana göre bir şey yoktu.Sonra sosyal demokratları vurmaya, hapse atmaya, toplama kamplarına götürmeye başladılar.Ben yine sesimi çıkarmadım.Çünkü bana dokunan yoktu. Bir gün kapım çalındı. Beni alıp toplama kampına götürdüler. Hiç kimse ses çıkarmadı. Çünkü ses çıkaracak kimse kalmamıştı…

N. Müller (Alman Papaz)
Kullanıcı simgesi
(x-y)(x+y)

MesajGönderen: Özkaradağ » 26 Oca 2009, 00:55

Geçmiş olsun.

Bence adam gibi ilaç kullanın.
Özgür Murat Karadağ
Engelli olabiliriz ama kalplerimiz engelli olmasın...
Haksızlığı Hak zanneden insanlara karşı Hak dava etmek, Bir Nev'i Haksızlıktır.
Fikrinizden nefret edebilirim, ama onu ifade etmenizi ölümüne savunurum.
Ne kadar okursan oku, bilgine yakışır şekilde davranmadığın müddetçe cahilsin.!
Kullanıcı simgesi
Özkaradağ

MesajGönderen: ahat » 26 Oca 2009, 10:26

uzun zamandır hiç hastalanmıyorum, daha doğrusu en sona ne zman hastaolduğumu bile hatırlamıyorum.. :D
genelde dondurma iyi geliyor evdekilerde benzer durum oLuştumu yaz kış farketmez koşa koşa 1 Lt dondurma alır giderim eve.
onun dışındada sirke içebilirsiniz ya da gargara yapabilirsiniz. BENCE...
Körler memleketinde şaşılar padişah olur.

İnan değil sana kastım cahille sohbeti kestim !!
MaviporT.NeT

İnsanoğlu naziktir ağır sözü kaldıramaz, eşek dersin kızar da sırtına bin aldırmaz. Aziz Nesin
Kullanıcı simgesi
ahat

Sonraki sayfa

Geri dön: Off Topic - Café DarkHardware

Kimler sitede?

Bu forumu gezmekte olan kullanıcılar: ancestral, Forgotten, Google [Bot], KaziQ, MaverocK, Mr.Crunch, NeBuCHaDNeZZaR, sha, The 5th Horseman ve 29 konuk