Tekno Dans Nasıl Öğrenenilir?

Off Topic! Panoya kayıtlı kullanıcıların, çok derinlere dalmadan, çeşitli konularda sohbet edebilecekleri bir alan. Bilgisayarla uğraşmaktan bunalanların biraz mola vermesi için....

Forum Yöneticisi: sondinozor

Tekno Dans Nasıl Öğrenenilir?

MesajGönderen: Ulusalcı » 16 Ağs 2008, 20:25

Tango-Vals gibi asil danslar daha çok hoşuma gidiyor ve bunları yapıyorum.

Ama arada disko-kılab tarzı yerlere gidince mecburen "tekno dans" yapmak icab ediyor ama bu dans çok iğrenç ve itici buluyorum, zaten yapamıyorum da. İnsanlar düzensiz şekilde maymun gibi vücutlarını oynatması bana garip geliyor.

Bu dansı sevmesem de ortama girdiğim zaman mecburen dans etmem gerekiyor ama gerek sevmediğimden gerekse yapamadığımdan dans etmiyorum. Böyle olunca da "odun" gibi görüntü arz ediyoruz :roll:

Bu dans türü nasıl ve nerede öğrenilir? Birkaç figür öğrensem iyi olacak idareten yani...
Kullanıcı simgesi
Ulusalcı

Ynt: Tekno Dans Nasıl Öğrenenilir?

MesajGönderen: ulus » 16 Ağs 2008, 20:52

Ulusalcı yazmış:Tango-Vals gibi asil danslar daha çok hoşuma gidiyor ve bunları yapıyorum.

Ama arada disko-kılab tarzı yerlere gidince mecburen "tekno dans" yapmak icab ediyor ama bu dans çok iğrenç ve itici buluyorum, zaten yapamıyorum da. İnsanlar düzensiz şekilde maymun gibi vücutlarını oynatması bana garip geliyor.

Bu dansı sevmesem de ortama girdiğim zaman mecburen dans etmem gerekiyor ama gerek sevmediğimden gerekse yapamadığımdan dans etmiyorum. Böyle olunca da "odun" gibi görüntü arz ediyoruz :roll:

Bu dans türü nasıl ve nerede öğrenilir? Birkaç figür öğrensem iyi olacak idareten yani...

Tango vals zarif bir danstır .Biraz olgun kişiler içindir.
Tekno ise daha genç yerinde duramayanlar için.Bende tekno-disko gibi dans türlerini sevmem.Daha doğrusu dans etmesini bilmiyorum sevmemde ama vals-tango daha zarif geliyor.
Birde tango deyince anımsadığım ilk şey
"Yedi Bela Hüsnü filminde -ruhu şad olsun- Kemal Sunal'ı öldürmek isteyen "Kız İsmet" :mrgreen:
Image

http://www.ozurdilemiyoruz.com/
:perde: İTİN SAHİBİ VARSA KURTUN TANRISI VAR - TÜRK ATASÖZÜ
http://www.ataturk.net/
Kullanıcı simgesi
ulus

MesajGönderen: digitalica » 17 Ağs 2008, 02:59

Türkiye'de durum ne bilmiyorum ama su anda Fransa'daki "techno dans" hastaligi bu:

Hareketler basit, sokakda, carsida, meydanda herkes "tecktonik" yapiyor burda. :mrgreen:

http://www.dailymotion.com/relevance/search/mondotek/video/x3ae2l_mondotek-alive_music

:smash:
digitalica

MesajGönderen: iLkay » 17 Ağs 2008, 17:41

Yaw içinden nasıl geliyorsa ritme göre kaptır kendini..
Ben öle yapıyorum yani :)
Arkadaşlarımda fena olmadığımı söylüyor :)
Asus P7P55D Evo / Intel Core i7 860 /4x2GB Ocz Gold DDR3 1600 CL8 /VTX 3D HD 5870 / 1 TB WD 7200 32 MB Caviar Black HDD / LG 22X DVD-RW /Creative I-Trigue L3800 / 22" Samsung T220 / Logitech G15 Klavye-Razer Deathadder v2-Razer Goliath Mouse Pad /Xilence 800 Watt PSU+Macbook Unibody 2.4 Ghz+ Xbox 360 Slim
Nam-ı diğer PCmanyak
Image
Kullanıcı simgesi
iLkay

MesajGönderen: 7 » 17 Ağs 2008, 23:04

digitalica yazmış:Türkiye'de durum ne bilmiyorum ama su anda Fransa'daki "techno dans" hastaligi bu:

Hareketler basit, sokakda, carsida, meydanda herkes "tecktonik" yapiyor burda. :mrgreen:

http://www.dailymotion.com/relevance/search/mondotek/video/x3ae2l_mondotek-alive_music

:smash:

tipler çok fena ama, 80 lerden, hatta tam olarak maykıl ceksın ın thriller zamanından kalma bir video klip izlemiş gibi oldum.

bununla birlikte, okul zamanında diskoda-barda benimde bir "odun" durumum vardı dans edememe yüzünden o tip müziklerde, yalnız değilmişim, sevindim :think:
Those who have the ability to imagine beyond the rules have a right, maybe a duty, to break them and damn the consequences. Eric Cantona (from the rebel who would be king)
Pele good, Maradona better, George Best
Steven Gerrard - Robbie Fowler - Paolo Maldini - Eric Cantona (1966 was a great year for England, cause it was the year eric cantona was born)
Birde Martin O’Neill.

Attack Of The Trolls / Return Of The Troll / http://www.imdb.com/title/tt0092115/
Kullanıcı simgesi
7

MesajGönderen: Ulusalcı » 18 Ağs 2008, 01:11

PCmanyak yazmış:Yaw içinden nasıl geliyorsa ritme göre kaptır kendini..
Ben öle yapıyorum yani :)
Arkadaşlarımda fena olmadığımı söylüyor :)

İşte sorun da bu zaten. Ben, size basit gelen bu şeyi yapamıyorum işte. Ayna karşısında geçip deneyince çok komik olduğunu görüyorum. Bu dansı kimse öğrenmiyor, sadece milleti izleyip kendince hareketler yapıyor bunu biliyorum ama aynını ben yapamıyorum işte.
Kullanıcı simgesi
Ulusalcı

MesajGönderen: nazareth » 18 Ağs 2008, 02:10

tango vals gercekten yapabiliyormusun cevap evetse kolay
lise zamaninda kizlar okulda evde saatlerce calisiyordu zamanlarini dansa giyise makyaja harciyorlar super dans eden fistik gibi kafalar bos kizlar.
zamanini derse baska seylere harcasa o seviyede dans edemezlerdi

oyle dans ediyorum ettim diye bi sey yok kolay yol yok gordugun hareketleri gunde 3 saate haftada 20-30 saat calis bi kac ay sonra olmuyorsa anlayalim
Image
Tensai
Kullanıcı simgesi
nazareth

MesajGönderen: iLkay » 18 Ağs 2008, 22:11

@Ulusalcı

Ya sana aynada komik gelen başkalarının hoşuna gidebiliyo :)
Daha bu pazar diskodaydım.Allahım neler var,sen mi edemicen ya :D
Asus P7P55D Evo / Intel Core i7 860 /4x2GB Ocz Gold DDR3 1600 CL8 /VTX 3D HD 5870 / 1 TB WD 7200 32 MB Caviar Black HDD / LG 22X DVD-RW /Creative I-Trigue L3800 / 22" Samsung T220 / Logitech G15 Klavye-Razer Deathadder v2-Razer Goliath Mouse Pad /Xilence 800 Watt PSU+Macbook Unibody 2.4 Ghz+ Xbox 360 Slim
Nam-ı diğer PCmanyak
Image
Kullanıcı simgesi
iLkay

MesajGönderen: murat.md » 18 Ağs 2008, 22:13

Ulusalcı yazmış:Tango-Vals gibi asil danslar daha çok hoşuma gidiyor ve bunları yapıyorum.

altın kural ışığın geldiği yöne doğru elleri kaldırıp oynamak :dans:
Image
Kullanıcı simgesi
murat.md

Geri dön: Off Topic - Café DarkHardware

Kimler sitede?

Bu forumu gezmekte olan kullanıcılar: Üye yok ve 15 konuk