gore tex ürünler

Off Topic! Panoya kayıtlı kullanıcıların, çok derinlere dalmadan, çeşitli konularda sohbet edebilecekleri bir alan. Bilgisayarla uğraşmaktan bunalanların biraz mola vermesi için....

Forum Yöneticisi: sondinozor

gore tex ürünler

MesajGönderen: MaverocK » 01 Tem 2008, 14:31

Merhaba

18 Temmuz'da Türkmenistan yolcusuyum ve sanırım 3 sene kadar buralarda olmayacağım.Türkmenistan'da kışlar çetin geçiyor okuduğum kadarı ile bu yüzden bende gitmeden önce mont ayakkabı tarzı eksiklerimi tamamlayıp gitmek istiyorum.Araştırdığımda gore tex kumaş kullanan ürünlerin oldukça öne çıktığını gördüm fakat bulabildiğim en ucuz bot 200lira montlar ise 200€'dan başlıyor.Sorum ise bu tarzda ürünleri daha ucuza bulabileceğim yer varmıdır acaba bildiğiniz?
Bana akıl değil data ver!
Kullanıcı simgesi
MaverocK

Ynt: gore tex ürünler

MesajGönderen: Crasher » 01 Tem 2008, 14:55

Adidas Goretex botlar var çok başarılı. Kışın bitimine yakın aldım 163 YTL'ye.

Goretex özellikli ürünler genel olarak pahalıdır zaten, iyice araştırmanız lazım
ASUS 12" N20 Dizüstü - Desktop: Core i5 2500K -Thermalright VenomousX | ASUS Sabertooth P67 | 4x2GB Geill Ripjaws | ASUS R9 270X Direct CU-II | 120GB OCZ Vector | 2x500GB Samsung Raid 0, 2TB Seagate + 1TB WD External Home Ed. + 1TB WD Passport Elite | ASUS 1814 DVD-RW| 23" Samsung PX2370 LED | CoolerMaster HAFX ** 620W Seasonic M12 PSU | QPAD MK85 Keyboard | Platronics Gamecon 777 | Razer Imperator v2012 & Razer Goliathus Pad | Windows 7 64-bit
Image
Kullanıcı simgesi
Crasher
DHW Yazar Ekibi

MesajGönderen: Escapetolife » 01 Tem 2008, 15:16

Kullanıcı simgesi
Escapetolife

MesajGönderen: red cloud » 01 Tem 2008, 15:19

selam,

temmuzun ortasinda gidiyorsan col sicaklarina uygun giyim kusamda gotur bence,gerci coktan arastirmissindir ama yine de soylemek istedim.
Kullanıcı simgesi
red cloud

MesajGönderen: MaverocK » 01 Tem 2008, 15:36

red cloud yazmış:selam,

temmuzun ortasinda gidiyorsan col sicaklarina uygun giyim kusamda gotur bence,gerci coktan arastirmissindir ama yine de soylemek istedim.

Açıkçası soğuğu düşünmekten sıcağı henüz çok düşenemedim ama haklısınız bakıyorumda sıcaklık akşamları dahi 30'un altına düşmüyor.Tshirtle idare ederim diye düşündüm ama dediğiniz gibi sorunda yaratabilir.Çöl sıcağı için önerilere açığım :)
Kullanıcı simgesi
MaverocK

MesajGönderen: Corvus Corax » 01 Tem 2008, 16:08

Merhaba;Karaköy meydan da bulunan Atlas Outdoor a bir uğrayın, iyi pazarlık yapın giriş fiyatları konusunda bilgi sahibiyim,pazarlık payını geniş tutun.Mont ve botu sezon dışı alacağınızdan fiyat konusunda artı avantajınız var.Monta, kesinlikle Goretex tercih edin.Botta, waterproff gibi test ortamı çokta sağlıklı olmayan özelliklere itibar etmeyin.Marka bazında tavsiyem montta Jack Wolfskin ,Lafuma ve inanılmaz kaliteli ve makul fiyat üretim yapan Çek malı Husky.Ayakkabı da skala biraz daha geniş, şehir içi kullanımda Lafuma botlar daha uygun fiyatlı Kayland de tercih edebilirsiniz Vibram taban çok önemli bir husus botta.Mont alırken, benim ilk düştüğüm yanılgıya düşüp artic özellikli -30C koruyuculu mont almayın. Ne kadar Goretex olsada pişiriyor insanı şehirde :)
Corvus Corax

MesajGönderen: CeFrost » 01 Tem 2008, 16:28

Beşiktaş ta Adrenalin diye bir outdoor mağazası var oraya da bakabilirsiniz... Sitesinden de gene sipariş edebilirsiniz ama gidebiliyorsanız gidip pazarlık yapın...
Yaz sıcağı için Coloumbia'nın gömlekve pantalonlarını tercih edin derim... Güneşe karşı korumaları mevcut ve çok rahat...
the future is not where my dream is...
TOSHIBA Satallite A200 1LA, SONY A100, DT18-70mm F3,5-5,6; Minolta 50mm F1,7
Image
Kullanıcı simgesi
CeFrost
DHW Yazar Ekibi

MesajGönderen: Cordee » 01 Tem 2008, 16:29

Camel Storelarda Gore-Tex ayakkabılar satıyorlar, boynerdede bulunuyor camel'ler. ben camel store dan 250 ytl lik camel gore-tex eşşek gibi bot 100 kağıda almıstım ilkbahara yaklasmısken.

Geçenlerde kapısından baktım bol bol kampanyada gore-tex camel ayakkabılar vardı ama botmu ayakkabımı bilemiyorum.
Kullanıcı simgesi
Cordee

MesajGönderen: MaverocK » 01 Tem 2008, 16:35

Corvus Corax yazmış:Merhaba;Karaköy meydan da bulunan Atlas Outdoor a bir uğrayın, iyi pazarlık yapın giriş fiyatları konusunda bilgi sahibiyim,pazarlık payını geniş tutun.Mont ve botu sezon dışı alacağınızdan fiyat konusunda artı avantajınız var.Monta, kesinlikle Goretex tercih edin.Botta, waterproff gibi test ortamı çokta sağlıklı olmayan özelliklere itibar etmeyin.Marka bazında tavsiyem montta Jack Wolfskin ,Lafuma ve inanılmaz kaliteli ve makul fiyat üretim yapan Çek malı Husky.Ayakkabı da skala biraz daha geniş, şehir içi kullanımda Lafuma botlar daha uygun fiyatlı Kayland de tercih edebilirsiniz Vibram taban çok önemli bir husus botta.Mont alırken, benim ilk düştüğüm yanılgıya düşüp artic özellikli -30C koruyuculu mont almayın. Ne kadar Goretex olsada pişiriyor insanı şehirde :)

İşte nokta atışı hepside süper bilgiler teşekkürler :D Faideli öneriler konusunda sonuna kadar açığım,hiç bu tarz işe(bırakın yurtdışını şehir dışı bile ) daha önce kalkışmadığımdan püff noktaları hakkında bilgi verebilecek herkese çok teşekkürler
Kullanıcı simgesi
MaverocK

MesajGönderen: aliko » 01 Tem 2008, 16:46

Ayakkabılarda Adida*, Nik* vb. popüler markalara bakmayın. Bu konuda uzmanlaşmış bot/dağcı ayakkabısı üreten firmalar var. Daha önce http://forum.darkhardware.com/viewtopic.php?f=11&t=163705&p=1321967&hilit=bestard#p1321967 konuşulmuştu. Onlardan alın.

Giyim olarak mikropolar atkı/bere/kazak vb. alabilirsiniz. Hafif, ıslanmaz ve sıcak tutar. Tek dezavantajı rüzgar geçirir, onu da rüzgarlık ya da mont ile çözersiniz. "Jack Wolfskin" kaliteli bir markadır ve Türkiye'de sudan ucuza ürünlerini bulabilirsiniz.

Sentetik termal iç çamaşırları da outdoor mağazalarında mevcuttur. Gayet sıcak tutarlar, yün gibi de kaşındırmazlar.
aliko

MesajGönderen: Archangel Tyrael » 01 Tem 2008, 16:47

Konuyla ilgili olarak şunu ekleyeyim. Çalıştığım firma, Türkenistan ile sürekli iş yapıyor ve orada çalışan arkadaşlardan duyduğuma göre, Türkmenistan gerçekten çok kısıtlı bir yermiş. Örnek: Hesap makinesi, kask, mezura bulunmayor. İnternet evlere bağlanmıyor.... vs
Buradan bayağı bir tedarikli gitmenizde fayda görüyorum.
Kullanıcı simgesi
Archangel Tyrael

MesajGönderen: Crasher » 01 Tem 2008, 16:55

aliko yazmış:Ayakkabılarda Adida*, Nik* vb. popüler markalara bakmayın. Bu konuda uzmanlaşmış bot/dağcı ayakkabısı üreten firmalar var.

Ayakkabı konusunda uzmanlaşmış diyorsunuz ama bu firmalar zaten uzman firmalar. Sizin dediğiniz tracking tarzı ayakkabılarsa bilemeceğim bu konudan Salomon iyi diye biliyorum. Aldığım model budur: http://rd.ss.yahoo.com/SIG=15ho4nnih/M= ... 6135591z75
Rengi budur: Image
Bulabilirseniz Boynerlerde olması lazım.
ASUS 12" N20 Dizüstü - Desktop: Core i5 2500K -Thermalright VenomousX | ASUS Sabertooth P67 | 4x2GB Geill Ripjaws | ASUS R9 270X Direct CU-II | 120GB OCZ Vector | 2x500GB Samsung Raid 0, 2TB Seagate + 1TB WD External Home Ed. + 1TB WD Passport Elite | ASUS 1814 DVD-RW| 23" Samsung PX2370 LED | CoolerMaster HAFX ** 620W Seasonic M12 PSU | QPAD MK85 Keyboard | Platronics Gamecon 777 | Razer Imperator v2012 & Razer Goliathus Pad | Windows 7 64-bit
Image
Kullanıcı simgesi
Crasher
DHW Yazar Ekibi

MesajGönderen: ufo » 01 Tem 2008, 18:10

Abi orda bulur alırsın ordakiler Atlas'tan mı alışveriş yapıyor?

Hem orjinal şeyler çok ucuzadır oralarda boşuna taşıma buralardan derim..
ufo

MesajGönderen: fortuneteller » 01 Tem 2008, 18:29

3 yıl da çokmuş hocam, hayırlı olsun. :)
Türkmenistan'da çalışan arkadaşlarım olmuştu. Kötü anlatmıyorlardı
Image
Kullanıcı simgesi
fortuneteller

MesajGönderen: sayginyilmaz » 01 Tem 2008, 19:06

Lafuma ve Salomon'un gore-tex ayakkabılarını Merter Sportive'de 150 ytl civarına alabilirsiniz şu mevsimde. Adidas gore-tex almayı düşünüyorsanız, Güneşli'deki outletine bir uğrayın bence, her gittiğimde gore-tex bot gördüm orada; yalnız her boy yoktu o sorun olabilir. Gitmeden bir telefon açın isterseniz.
emancipate yourselves from mental slavery, none but ourselves could free our minds...
Kullanıcı simgesi
sayginyilmaz

Sonraki sayfa

Geri dön: Off Topic - Café DarkHardware

Kimler sitede?

Bu forumu gezmekte olan kullanıcılar: AdsBot [Google] ve 15 konuk