Spotçular Çarşısı

Off Topic! Panoya kayıtlı kullanıcıların, çok derinlere dalmadan, çeşitli konularda sohbet edebilecekleri bir alan. Bilgisayarla uğraşmaktan bunalanların biraz mola vermesi için....

Forum Yöneticisi: sondinozor

Spotçular Çarşısı

MesajGönderen: secep » 28 Nsn 2008, 22:31

İyi akşamlar ;

Bugün haberleri izliyordum Atv de , spot çarşısını gösterdiler her şey taksitle ve yarı fiyatına satılıyor . Fakat nerededir bu spot çarşısı nasıl gidilir?
Sedat :perde:
Image
Kullanıcı simgesi
secep

Ynt: Spotçular Çarşısı

MesajGönderen: Kibitzer » 28 Nsn 2008, 22:32

Bit Pazarı ise Yenibosna içerisinde bir yerde ama gitmesini hatırlamıyorum pek.
Kullanıcı simgesi
Kibitzer
DHW Yazar Ekibi

MesajGönderen: secep » 28 Nsn 2008, 22:34

Kibitzer yazmış:Bit Pazarı ise Yenibosna içerisinde bir yerde ama gitmesini hatırlamıyorum pek.

Bit pazarı mı bilmiyorum açıkçası.
Image
Kullanıcı simgesi
secep

MesajGönderen: Escapetolife » 28 Nsn 2008, 22:36

Bende göz ucuyla izledim biraz ; sanki böyle bir fuar havası vardı.
Kullanıcı simgesi
Escapetolife

MesajGönderen: sondinozor » 28 Nsn 2008, 22:37

scp yazmış:
Kibitzer yazmış:Bit Pazarı ise Yenibosna içerisinde bir yerde ama gitmesini hatırlamıyorum pek.

Bit pazarı dedi haberlerde...Aynı haberi bende izledim..Hatta geçen günde çeyiz takımı satılıyordu vs haber yapmıştı Atv..Bi iş var o haberlerde ama hadi hayırlısı..He rhafta aynı yerden bir haber çıkarıyor Atv...
"Jozef Tura mı? Onun Shakespeare'e yaptığını biz şimdi Polonya'ya yapıyoruz.."
- Lütfücüümm, hepsini yapabiliyorum da bi tek gözlerimden ateş çıkaramıyorum...
“Auschwitz ile Saraybosna arasındaki fark nedir? Auschwitz’te en azından gaz hiç kesilmiyordu..”
Kullanıcı simgesi
sondinozor
Forum Yöneticisi

MesajGönderen: Tayboğa » 28 Nsn 2008, 22:40

Şirinevler'de belediye taraflarında da ikinci el eşya satan yerler var. Bit mi pire mi pazarı onu bilmiyorum tabi...

Heralde 2. el eşyaların bitli olacağı düşüncesiyle böyle demişler :o
Kullanıcı simgesi
Tayboğa

MesajGönderen: mehmet_samsun » 28 Nsn 2008, 22:42

[ AMD Athlon 64 X2 5000+ Brisbane,MSI K9N Neo3 nForce560,MSI 8600GT@OC Edition,2x1GB DDR2 667 KINGSTON,Samsung 793DF,Asus TA250,Seagate 500GB 7200.11,Samsung 120GB Sata, Asus 1608P3S DVDRW, Logitech X-540,Logitech MX400 Laser&UltraFlat Keyboard, Airties RT-110, US ROBOTICS 9114 Wireless with 5426WUA, Sahte 1024kbps DSL bağlantı Windows Vista Ultimate X64, Fedora 9 ] [ SE K790i ] [ Dell Inspron 1525 with Vista Home Premium ,Xp Sp3, Fedora 9,Ubuntu 8.04LTS ]
http://www.iticu.biz
دولت عالیه عثمانیه
Kullanıcı simgesi
mehmet_samsun

MesajGönderen: secep » 28 Nsn 2008, 22:47

mehmet_samsun yazmış:http://www.eskidjibitpazari.com/hakkimizda.aspx

O haberlerde geçen yer bizzat burası mı ?
Image
Kullanıcı simgesi
secep

MesajGönderen: mehmet_samsun » 28 Nsn 2008, 22:51

Anladığım kadarıyla burası, haberi görmedim ama buradan alışveriş yaptım tarif ettiğiniz yere cok benziyor. adı bit pazarı diye geçer ama daha cok uygun fiyata sıfır spot ürünler mevcuttur.
[ AMD Athlon 64 X2 5000+ Brisbane,MSI K9N Neo3 nForce560,MSI 8600GT@OC Edition,2x1GB DDR2 667 KINGSTON,Samsung 793DF,Asus TA250,Seagate 500GB 7200.11,Samsung 120GB Sata, Asus 1608P3S DVDRW, Logitech X-540,Logitech MX400 Laser&UltraFlat Keyboard, Airties RT-110, US ROBOTICS 9114 Wireless with 5426WUA, Sahte 1024kbps DSL bağlantı Windows Vista Ultimate X64, Fedora 9 ] [ SE K790i ] [ Dell Inspron 1525 with Vista Home Premium ,Xp Sp3, Fedora 9,Ubuntu 8.04LTS ]
دولت عالیه عثمانیه
Kullanıcı simgesi
mehmet_samsun

MesajGönderen: Kibitzer » 28 Nsn 2008, 22:52

Hatırladığım kadarıyla şurada:

Image
Kullanıcı simgesi
Kibitzer
DHW Yazar Ekibi

MesajGönderen: mehmet_samsun » 28 Nsn 2008, 22:54

Kibitzer yazmış:Hatırladığım kadarıyla şurada:

Image

Image

evet aynı yer.
دولت عالیه عثمانیه
Kullanıcı simgesi
mehmet_samsun

MesajGönderen: MustafaKemal » 29 Nsn 2008, 10:52

İstanbul Avrupayakasında spot alışveriş yapılabilecek birkaç yer mevcut. Eskidji de bunlardan biri. Ambalajında "0" malların yanında ikinci el (öğrenci/bekar evleri için ideal) beyaz eşya ve elektronik de bulunabiliyor. Eksidji'de mobilya falan da var. Yani ev kuracak olanlar tüm eşyalarını oradan temin edebilirler ancak "ucuz etin yahnisi" kavramının çok somut örnekleri de bol miktarda var.

Eskiden spot denince önce Doğubank ve Topkapı Füze Çarşısı akla gelirdi. Füze çarşısı kaldırıldıktan sonra oranın esnafı Eskidji'ye taşındı diye biliyorum. Doğubank ve çevresi (Altın Han, vs.) artık eskisi gibi revaçta değil galiba, zaten fiyatları da artık çok uygun değil. Bir de Topkapı TİM-2'de (Davutpaşa Cad, Ülker fabrikasının yanında) hala birkaç spotçu var. Ben evlendiğimde beyaz eşyaları oradan almıştım, feci ucuzdu ((yaklaşık bayi x 1/2). Gerçi bu ucuzluğun bedeli olarak önce çamaşır makinası (4 yıl), sonra TV (5 yıl) ve son alarak da buzdolabı (7 yıl) yerlerini yenilerine bıraktı ama o günün şartlarında pek alternatifim yoktu. Hiçbirinden davacı değilim; zor günlerde işimi gördüler.

Genel olarak spot alışverişe bir itirazım yoktur. Yeter ki ambalajı açılmamış ürün olsun. Sonuçta onu da yetkili servis işletmeye alıp garantiyi başlatıyor. Tavsiyem bu ucuzluğu en ucuz malı almakta değil, iyi malı uygun fiyata almakta kullanın. Yani bildik, kaliteli markaların güncel modellerini tercih edin.
Kullanıcı simgesi
MustafaKemal

MesajGönderen: MaedHrOS » 29 Nsn 2008, 13:41

sondinozor yazmış:
scp yazmış:

Bit pazarı dedi haberlerde...Aynı haberi bende izledim..Hatta geçen günde çeyiz takımı satılıyordu vs haber yapmıştı Atv..Bi iş var o haberlerde ama hadi hayırlısı..He rhafta aynı yerden bir haber çıkarıyor Atv...

bunlar ücretli reklam-haberler.atv nin kendi haberleri değil.belli bir ücret karşılığında 3 yada 4 haber karşılığında anlaşılıyor.gidip haberinizi çekiyorsunuz belirlenen günlerde yayınlıyorsunuz.isterseniz haber değeri taşıdığınıza inanıyorsunz ücret karşılığında kendi reklam-haber inizi yapırabilirsiniz
Image
Image
Kullanıcı simgesi
MaedHrOS

MesajGönderen: Montezuma » 29 Nsn 2008, 17:26

Bunların peki oijinal üründen ne gibi bir farklılıkları var. Garantisi mi az, fason(sahte değil) mal mı? Nedir bunların tam olayı?
Core i7 920@3,69Ghz(yaz modu) with TRUE Black+Siverstone SST-FM 122, Asus P6T-SE(RIP), 6 GB DDR3-1600 Team Xtreem Dark, Sapphire 1 GB 5850,LG 22x DVD-Writer,128 GB SANDISK SSD+WD 1 TB HDD, Acer H223HA, Thermaltake Armor MX-VH8000BWS, Thermaltake 750W psu, Creative SB Tactic 3D SIGMA, Logitech G105, Logitech G400, Steelseries gaming mouse pad(WotLK) DELL INSPIRON 5010 C37H33

"If my heart could write songs they would be like Didos's" John Dorian
Kullanıcı simgesi
Montezuma

MesajGönderen: coogle » 29 Nsn 2008, 18:07

Aynı yeri ben daha önce merak edip gezmiştim... Fiyatlar genel olarak, dışarıdaki mağazalarla aynı...
Eskidji firması böyle bi akıllılık yapıp Bit Pazarı diye bir yeri resmen marka yapmış, mağazalar buralardan aylık fuar alanı kiralar gibi yer kiralıyorlar...
Fiyatlarının uygun olması da mağazaların satamadıkları ürünleri burada satışa çıkarmalarıdır.
Yani ne kadar modası geçmiş mobilya varsa orada bulabilirsiniz...
Ha, modası geçmiş ürünlerin dışında güzel şeyler de bulabiliyorsunuz, fakat onların fiyatlarının da normal bir mağazadan, Masko'dan çok da fazla farkı yok!!!
Beyaz eşya fiyatları da uygun gibi gözüküyor, fakat şahsen ben aynı fiyatları herhangi bir Migros'ta da görebildim...
Beyaz eşyalar genellikle Indesit, Ariston gibi zaten piyasada uygun fiyatlı satılan markalar...
Beko, Vestel, Arçelik, Siemens, Bosch gibi markalar da var fakat inanın, mağazadakinden çok da fazla farkı yok!!!
30-50 YTL belki pazarlıkla indirebilirsiniz fakat, burada ekstradan bir de nakliye, montaj vs. ücreti ödüyorsunuz... Yani yine başka bir mağaza ile aynı fiyata geliyor...
Başka bir seçenek olarak beyaz eşya ve mobilya tarzı şeyleri İkinci el almak isterseniz, "temiz" denilen ikinci el ürünler bolca mevcut.
1 yıl "firma" garantili diyorlar. Ama muhtemel bir problemde "ikinci el ürünün garantisi mi olur abi" gibi bir replikle karşılaşmanız içten bile değil...
Uzun lafın kısası, bakmakta fayda var, fakat alınacak ürün her neyse, almadan önce iyice bir fiyat-performans açısından incelemelidir... :mrgreen:
Kullanıcı simgesi
coogle

Sonraki sayfa

Geri dön: Off Topic - Café DarkHardware

Kimler sitede?

Bu forumu gezmekte olan kullanıcılar: Mono, ssenginss ve 27 konuk