Kredi kartı yıllık aidat ücreti iadesi hakkında..

Off Topic! Panoya kayıtlı kullanıcıların, çok derinlere dalmadan, çeşitli konularda sohbet edebilecekleri bir alan. Bilgisayarla uğraşmaktan bunalanların biraz mola vermesi için....

Forum Yöneticisi: sondinozor

Ynt: Kredi kartı yıllık aidat ücreti iadesi hakkında..

MesajGönderen: Montezuma » 15 Oca 2013, 16:50

YaRiLeTkEn yazmış:Hortlatayım diziyi.

Bu ay Akbank Axess sahiplerine üyelik ücreti adı altında 75 TL ve sanal kart ücreti adı altında 2.5 TL tutarlar yansıtıyor. Benim hiç kulanmadığım bir karttı, hatta yanımda bile taşımıyorum. Aradım "Bu ücretleri ödemek istemiyorum" dedim, gerekirse kartımı iptal ettirecektim, daha konu oraya gelmeden "Hemen iadenizi yaptım, siz minimum tutarı ödeyin, gelecek aya borç kalmaz" dedi Müşteri Temsilcisi. Sonradan öğrendim ki her arayana, itiraz etmeye gerek kalmadan, bu ücreti ödemek istemiyorum dedikleri anda iadeyi sorgusuz dualsiz yapıyorlarmış, bilginiz olsun. Ha mdem her arayana böyle birşey yapıyorsun, en baştan hiç ekstreye yansıtma diyeceğim ama söz konusu bir banka ise bunu beklemek saflık olur herhalde.

O aramayı düşürtmek başlı başına bir dert zaten. Operatöre bağlanana kadar basmadığım tuş kalmıyor telefonda. :evil:
SATILIK PC PARÇALARI
"If my heart could write songs they would be like Didos's" John Dorian
Kullanıcı simgesi
Montezuma

MesajGönderen: YaRiLeTkEn » 15 Oca 2013, 16:53

Montezuma yazmış:

Bu ay Akbank Axess sahiplerine üyelik ücreti adı altında 75 TL ve sanal kart ücreti adı altında 2.5 TL tutarlar yansıtıyor. Benim hiç kulanmadığım bir karttı, hatta yanımda bile taşımıyorum. Aradım "Bu ücretleri ödemek istemiyorum" dedim, gerekirse kartımı iptal ettirecektim, daha konu oraya gelmeden "Hemen iadenizi yaptım, siz minimum tutarı ödeyin, gelecek aya borç kalmaz" dedi Müşteri Temsilcisi. Sonradan öğrendim ki her arayana, itiraz etmeye gerek kalmadan, bu ücreti ödemek istemiyorum dedikleri anda iadeyi sorgusuz dualsiz yapıyorlarmış, bilginiz olsun. Ha mdem her arayana böyle birşey yapıyorsun, en baştan hiç ekstreye yansıtma diyeceğim ama söz konusu bir banka ise bunu beklemek saflık olur herhalde.

O aramayı düşürtmek başlı başına bir dert zaten. Operatöre bağlanana kadar basmadığım tuş kalmıyor telefonda. :evil:

Bende çok sıkıntı olmadı. Kredi kartı işlemlerine gidip hep diğer seçeneğini seçtim, en sonunda beni müşteri temsilcisine bağladı, onu da 1 dk. felan bekledim sonra bağlandım. Aslında kalite standartları gereği ana menüye direk operatöre bağlanma seçeneği koymak durumundalar ISO bilmem kaç için. Hatta bazıları ana menüye koyuyor ama müşteriye okunmuyor bu seçenek. Akbank'ta denemedim denemek lazım, direk telefon açılıp karşılama mesajı ve dil seçeneği geçtikten sonra 0'a basmak lazım, belki bağlanır.
“Few can foresee whither their road will lead them, till they come to its end.”, J.R.R. Tolkien
"Cahille girme münakaşaya. Ya sinirini zıplatır tavana! Ya da yazık olur adabına.", Mevlana Celaleddin Rumi
Kullanıcı simgesi
YaRiLeTkEn
Emekli Yönetici

MesajGönderen: Erwin » 15 Oca 2013, 16:58

0'a basın genelde işe yarıyor operatöre bağlıyor.

Bakalım bu sene Vakıfbank'dan parayı alırız da Garanti 40 takla atacak gene vermemek için. :roll:
Intel i5-2500K@4Ghz - Corsair H100 - ASUS P8Z68-V PRO/GEN3 - 8GB Corsair DDR3-1600Mhz Ram - Sapphire R9 290 TRI-X OC 4 GB - WD Caviar Black 1 TB - Sandisk 120GB Extreme SSD
Dell U2312HM
- SB X-Fi Titanium - CoolerMaster HafX with High Power 750W - ROCCAT Kone XTD - Cm Storm Trigger - Logitech G930- PS3 80GB - Soon PS4

-You give me that gasoline I'll gain ground with it and I kill Germans too. You give me 400 thousand gallons I'll go Berlin! - General Patton
Kullanıcı simgesi
Erwin

MesajGönderen: Hamso » 15 Oca 2013, 17:04

Bonus özelliği olan ve aidat almayan bankalar var, bu aidat alan bankalar ile çalışmanızdaki sebep nedir?
ImageImage
Phenom 955-Sapphire 5850-2x2OCZGold 1600-FSP 600W
Kullanıcı simgesi
Hamso

MesajGönderen: JardeL » 28 Hzr 2013, 10:24

Garanti Bankası Miles&Smiles icin geri odeme yapiyor mu, bilen var mi?.. Yillik kart aidati olark gecmiyor adi cunku; Mastercard Program Ucreti olarak kesiyorlar...
Now this is not the end. It is not even the beginning of the end. But it is, perhaps, the end of the beginning.

Image
Kullanıcı simgesi
JardeL

MesajGönderen: TiesTorN » 28 Hzr 2013, 10:28

lol benim maximiles karttan hesap işletim ücreti çekmiş herifler 2.38 TL, ertesi gün mesaj geldi ücret iade edildi kusura bakmayın falan diye... Halbuki benim umrumda olmamıştı, aramamıştım bile. İlginç...
[Intel i7-3770K + Noctua C14] --> 4.7ghz @ 1.27v | ASUS P8Z68-V Pro/Gen3 | (4gb x2) 8gb GSkill RipjawsX DDR3-1600 (7-8-7-24-1T) @1.6V | EVGA GTX 780 TI Superclocked ACX | CoolerMaster HAF-X + 850W EVGA G2 PSU
Corsair F120 + OCZ Vertex 2 80gb + 300gb VelociRaptor + [1,5 + 2TB] Seagate 5900rpm| Pioneer BDR-206D BluRay | [Logitech Z623 + Sennheiser PC350] <- SB Zx | Logitech G19 + Roccat Kone Pure (Orange) | Asus VG248QE 144 Hz

Image
Kullanıcı simgesi
TiesTorN

MesajGönderen: sgi » 28 Hzr 2013, 10:44

Bütün kartları kapattırdım neredeyse :) Bankasya kart ücreti almıyordu, temmuz ayından itibaren onlar da almaya başlayacakmış, doğru düzgün biryerde geçmeyen karta 30TL veremem, bir de 3 tane vardı, 3ünü de kapattırdım. World play için temmuz başında 50-60TL falan ödemem gerekecekti, onu da kapattırdım, bugün geri arayıp kapattırmazsanız 1 sene kart ücreti yok dedi, istemiyorum dedim, onlarla mı uğraşacam her sene. TF Happy bonuslardan 1 tanesini kapattırdım, 1 tanesi duruyor, yıl başına doğru kart ücreti zamanı gelince kalanı da kapattıracam. Paraf var, en az 1-2 sene kart ücreti olmayacak demişlerdi, onu kullanıyorum şimdilik, bir de alıp hiç kullanmadığım axess free var, kart ücreti yok ama her kampanyaya katılım için ayrı ücret var, yani onda da öyle çıkartıyorlar parayı akıllarınca, onu da kapattıracam. Hiç birinin eksikliğini hissedeceğimi de sanmıyorum, belki Vatan' dan alışveriş için bonus gerekebilir ileride, onu da artık ücret almayan bir banka varsa oradan alarak hallederim. Arkadaş eskiden puan falan çok epey birikirdi 2-3 ayda bile, üstelik üye işyeri olmasına da gerek yoktu, şimdi 1 senede bile 2-3TL anca birikiyo özel bi puan kampanyası olmazsa, ki kartları da epeyce kullanırım. Benim için pek bir anlamı kalmadı 50 tane kart olmasının, 1-2 tane yetiyor, o da nakit taşıyıp pis paralara elimi sürmemek için :D
AMD Phenom II X4 965, Gigabyte GA-GA-870A-UD3, Powercolor HD3850 256MB, 4GB GSkill 1333MHz DDR3, 120GB Sandisk Extreme Sata3 SSD + 750GB WD Caviar Black + 2*640GB WD Caviar Blue + Toshiba Stor.e Canvio 3TB, Optiarc 7200S DVDRW, Sound Blaster Z, Cooler Master HAF RC-912 Plus, GlacialPower 650W PSU, Philips 274E5QHAB/00

http://www.flickr.com/photos/sgi83/
http://www.youtube.com/user/sedatgenc83
Kullanıcı simgesi
sgi

Şehir: İstanbul / A Rh- En son kan verme tarihi: 01.09.2014

MesajGönderen: Hamso » 28 Hzr 2013, 12:59

Yapı kredi kartı iptali için bağlanmanız gereken operatör numarası.

Biraz bekle 1
Biraz bekle 4
biraz bekle 4
Yada kart alacağım hattına girip iptal istiyorum diyin, kart alacaksanız menüsünden hemen açıyorlar :D
ImageImage
Phenom 955-Sapphire 5850-2x2OCZGold 1600-FSP 600W
Kullanıcı simgesi
Hamso

MesajGönderen: lng » 28 Hzr 2013, 14:37

YaRiLeTkEn yazmış:
Montezuma yazmış:

Bende çok sıkıntı olmadı. Kredi kartı işlemlerine gidip hep diğer seçeneğini seçtim, en sonunda beni müşteri temsilcisine bağladı, onu da 1 dk. felan bekledim sonra bağlandım. Aslında kalite standartları gereği ana menüye direk operatöre bağlanma seçeneği koymak durumundalar ISO bilmem kaç için. Hatta bazıları ana menüye koyuyor ama müşteriye okunmuyor bu seçenek. Akbank'ta denemedim denemek lazım, direk telefon açılıp karşılama mesajı ve dil seçeneği geçtikten sonra 0'a basmak lazım, belki bağlanır.

Ee yuh. :) Ben de daha bu sabah Wings kartına yıllık aidat yansıtmışlar söverek ödemiştim (85 TL). Keşke bu diziyi okusaymıştım. Neyse, direk aradım, genelde başkasına olan bu güzellikler bana olmazdı, ama iade istiyorum dedim, adam hemen iade ettim, bir sonraki ekstrenize yansır dedi. Teşekkürler arkadaşlar. :)

Demekki ses çıkarmayanlardan topluyorlar parayı.
Kullanıcı simgesi
lng

MesajGönderen: Erwin » 28 Hzr 2013, 14:51

Yapı Kredi aradı demin World Card vermek istiyorlarmış. Dedim kardeşim geçen sene başvurdum kabul etmediniz? E kem küm ayrıcalıklarımız bilmem ne. Dedim kardeşim ben degittim Vakıfbank World aldım. Bankalar iyice saçmalamaya başladı.
Intel i5-2500K@4Ghz - Corsair H100 - ASUS P8Z68-V PRO/GEN3 - 8GB Corsair DDR3-1600Mhz Ram - Sapphire R9 290 TRI-X OC 4 GB - WD Caviar Black 1 TB - Sandisk 120GB Extreme SSD
Dell U2312HM
- SB X-Fi Titanium - CoolerMaster HafX with High Power 750W - ROCCAT Kone XTD - Cm Storm Trigger - Logitech G930- PS3 80GB - Soon PS4

-You give me that gasoline I'll gain ground with it and I kill Germans too. You give me 400 thousand gallons I'll go Berlin! - General Patton
Kullanıcı simgesi
Erwin

MesajGönderen: Fatih Gülçiçek » 09 Tem 2013, 22:47

Benim Axess karta da 95 TL kart ücreti yansımış. Extrede farkettim. Yarın iade için arayacağım bakalım. İade etselerde etmezlerse kapatacağım gerçi. Kapata kapata maximum ve axess dışında kart kalmadı. Maximum yeter bana. Giderayak 95 TL ödemesek bari.
Fatih Gülçiçek

MesajGönderen: Fatih Gülçiçek » 09 Tem 2013, 23:01

Erwin yazmış:Yapı Kredi aradı demin World Card vermek istiyorlarmış. Dedim kardeşim geçen sene başvurdum kabul etmediniz? E kem küm ayrıcalıklarımız bilmem ne. Dedim kardeşim ben degittim Vakıfbank World aldım. Bankalar iyice saçmalamaya başladı.

Geçen hafta beni de aradılar kart vermek için. Bilgilerimi nereden bulmuşlar bilmiyorum. Yapı Kredi ile alakam olmadı şimdiye kadar. Şaka gibi de limit belirlemişler. 1500 TL. :P İstemiyorum çoluk çocuğa verin siz onu deyip kapattım.
Fatih Gülçiçek

MesajGönderen: sballikaya » 15 Tem 2013, 12:11

Bu tüketici hakları komisyonu mudur nedir o işe yaramıyor mu? Ben oraya gitmeyi planlıyorum. 400 TL civarı bir alacağım olabilir HSBC'den.
I5-2500k & Thermalright Silver Arrow SB-E l Gigabyte P67A-UD4-B3 l GSKILL 8GB (2X4GB) SNIPER DDR3 1600MHZ CL9 l Gigabte GTX 670 Windforce 3X OC 4 GB l OCZ Vertex 3 120 GB SSD + WD Cavier Black 640 GB l Silverstone FT02 l Seasonic Platinum 860W l Samsung T240
sballikaya

MesajGönderen: sondinozor » 16 Tem 2013, 11:41

sballikaya yazmış:Bu tüketici hakları komisyonu mudur nedir o işe yaramıyor mu? Ben oraya gitmeyi planlıyorum. 400 TL civarı bir alacağım olabilir HSBC'den.

işe yarar, yalnız son dönemdeki yoğunluktan dolayı yaklaşık 8 ay-1 yıl civarında beklersiniz..daha kısa zamanda alabileceğiniz bir yer de yok maalesef..
"Jozef Tura mı? Onun Shakespeare'e yaptığını biz şimdi Polonya'ya yapıyoruz.."
- Lütfücüümm, hepsini yapabiliyorum da bi tek gözlerimden ateş çıkaramıyorum...
“Auschwitz ile Saraybosna arasındaki fark nedir? Auschwitz’te en azından gaz hiç kesilmiyordu..”
Kullanıcı simgesi
sondinozor
Forum Yöneticisi

MesajGönderen: Sta » 27 Eyl 2013, 23:00

Merhabalar,

konuyu hortlatıyorum ancak bilgiyi paylaşayım dedim. Bireysel emeklilikle ilgili geri ödeme 330tl olarak bu ay yatmış hesabıma.. Saygılar..
Sony Vaio VPCF1 - (Intel® Core™ i7-740QM-6GB DDR3 Ram-500GB 7200rpm hdd-Blu-ray Disc-Full HD (1920x1080)-NVIDIA® GeForce® GT 425M GPU 1GB)
Seni çok özledim suprnova.
Yarım gönülle bir öpüş...
Kullanıcı simgesi
Sta

Önceki sayfaSonraki sayfa

Geri dön: Off Topic - Café DarkHardware

Kimler sitede?

Bu forumu gezmekte olan kullanıcılar: antibit, Escapetolife, lawnmower, Mono, The 5th Horseman ve 30 konuk